Zobacz temat - [R620] Uszkodzony podnośnik bocznej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Uszkodzony podnośnik bocznej szyby

hesus - Nie Lut 24, 2008 18:52
Temat postu: [R620] Uszkodzony podnośnik bocznej szyby
pękła mi plastykowa rolka od metalowej suwnicy podnoszącej okno.
a sama blaszka sie wygięła


nie moge sie do tego swobodnie dostać bo nie wiem jak zdemontować klamke zeby zdjąc osłone drzwi
prosze o pomoc jak rozebrać drzwi
może ktoś wie ile ew bedzie kosztować mnie naprawa?
dzięki


musze to zrobic bo nie mam swojego
garazu
i nie moge go trzymać na dworzu;p
:trzymasie:

thef - Nie Lut 24, 2008 19:29

Skąd wiesz co pękło skoro nie możesz zdemontować boczka drzwi? ;) No chyba, że od dołu go rozpiąłeś i wymacałeś ;) .
W klamce pod zaślepką jest jedna śruba. Wykręcasz ją, przesuwasz klamkę do przodu lub do tyłu (nie pamiętam) i wyciągasz troszkę z otworu. Wtedy zobaczysz zaczep cięgna klamki. Rozpinasz go, wysuwasz cięgno z otworu i klamka jest Twoja. Odkręcasz dwie śruby w rączce drzwi, jeszcze jedną z tyłu boczka na dole (gdzieś za kieszenią), teraz z wyczuciem ciągniesz za dół boczka do siebie (możesz też włożyć owinięty w szmatkę płaski śrubokręt) i wypinasz boczek z zatrzasków. Pod lusterkiem jest jeden kołeczek, który tez w ten sam sposób wypinasz. Gdy już boczek wisi tylko na szynie podnosisz go do góry i wyciagasz z drzwi. Uważaj, nie za szybko ciągnij, bo trzeba też odpiąć wiązki przewodów - jedną przy dzyndzelku, dwie przy sterowaniu lusterek no i kabelki od głośnika. I to wszystko.
Z tego co się orientuję to musisz poszukać czegoś w używkach. Albo samej tej rolki, albo całego mechanizmu.

grib - Nie Lut 24, 2008 19:38

thef napisał/a:
tej rolki,


dorobiłem ją kiedyś z aluminium i działało jak trzeba. :wink:

NEOSSS - Nie Lut 24, 2008 22:32

Rolke dorobić można ale to nie lada sztuka, potem pęka ona na nicie. Radze zakupić cały mechanizm - posiadam takowy nie chwaląc się :lol: Wyjęcie całego mechanizm
u wymaga stalowych nerw i główki :wink:

grib - Nie Lut 24, 2008 22:39

NEOSSS napisał/a:
posiadam takowy nie chwaląc się

dobra masz rację :grin: ale 10% od mechanizmu dla mnie :grin:

hesus - Pon Lut 25, 2008 13:07

zaraz pójde do garażu i rozmontuje osłone
owszem wypiąłem wszystko odkręciłem śruby i poprostu zajrzałem.
rolke wyjąłem
z nią będzie największy problem
jest teraz w 2 częściach i raczje jej nie złoże
boje sie właśnie ze bede musiał wymontować wszystko zeby sie do tego dostać
bo wygięłą mi sie blaszka na której była rolka
i nie sądze żebym ją wyprostował bezpośrednio w drzwiach

i wogóle dzieki :razz: za szybką odpowiedz
wczoraj bym to rozgrzebał ale ta klamka;p
aaaaaa
1 more question:
gdzie moge szukać części ?
na jakich portalach w necie?
czy znajde coś tu normalnie na forum?[/scroll]

thef - Pon Lut 25, 2008 14:00

Odwiedź naszą stronę klubową i szukaj namiarów w dziale części i warsztaty. Inna droga to znalezienie ludzi na allegro handlujących częściami z rozbiórki i dogadanie się z nimi.
NEOSSS - Pon Lut 25, 2008 20:48

Można znaleźc w dziale Sprzedam>Części lub Części i warsztaty... Taka mała ot. reklama, ja sam posiadam części :P :mrgreen:
kaligula797 - Wto Kwi 01, 2008 21:59

Witam serdecznie. Sorry ze odgrzewam stary temat, ale nie chcialem robic nowego a ten jest podobny. Akcja dotyczy roverka 200 98r. Tez posypała mi sie plastikowa rolka i wygiąl mi sie ten mechanizm z 1 str... Czy procedura rozkrecania klamki itp jest ta sama w Roverze 3 drzwiowym??.Prosze o odpowiedz, pozdrawiam
Skiba - Wto Kwi 01, 2008 22:04

kaligula797 napisał/a:
Witam serdecznie. Sorry ze odgrzewam stary temat, ale nie chcialem robic nowego a ten jest podobny. Akcja dotyczy roverka 200 98r. Tez posypała mi sie plastikowa rolka i wygiąl mi sie ten mechanizm z 1 str... Czy procedura rozkrecania klamki itp jest ta sama w Roverze 3 drzwiowym??.Prosze o odpowiedz, pozdrawiam


Polecam RAVE tam jest praktycznie wszytko i na dodatek z obrazkami ;)

kaligula797 - Wto Kwi 01, 2008 22:07

nie bardzo jarze co to jest ten RAVE....
RobsonCC7 - Wto Kwi 01, 2008 22:08

Jak by co wklejam temat jak to się robi w R600 ( tutaj w accordzie , ale jest identycznie ) http://www.hondaaccord.st...topic.php?t=234
Skiba - Wto Kwi 01, 2008 22:11

kaligula797 napisał/a:
nie bardzo jarze co to jest ten RAVE....


FAQ - http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30