Zobacz temat - SOLVED [R214 Si] Wyciek z okolic koła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R214 Si] Wyciek z okolic koła

xROnx - Wto Lut 26, 2008 17:33
Temat postu: SOLVED [R214 Si] Wyciek z okolic koła
No i stalo sie. Jednak mialem dobrego nosa w Pradze ze poczulem olej z auta.
Dzisiaj zagladam pod mojego R i widze dziwny wyciek oleju od str kierowcy. Na poczatku myslalem ze to plyn hamulcowy mi wycieka ale raz ze po sprawdzeniu zapachu ze zbiorniczka nie pasowal mi a dwa ze w zbiorniczku jest max. potem myslalem ze to moze z amorka mi cieknie wiec dusze R ale odbija normalnie czyli idzie w dol potem lekko do gory i wraca na swoje miejsce. Wiec stanelo na wycieku z przegubu... ale zeby az tak cieklo? Nasikane jest sporo cala felga od wewnetrznej strony wiekszosc szczeki hamulcowej poloska tak troche za tym odwaznikiem(czy jak go tam nazwac) w kierunku na skrzynie, wahacz.... z reszta porobilem fotki to sami zobaczcie.
Zapach jest wyraznie oleju ja to nazwalem zapach "zimnego oleju" i kolor oleju jest...
Widzialem juz wiele wyciekow z przegubow i wszystkie byly takie ze byl morkry przegub i okolice ale tak max 1cm dookola...

Brt - Wto Lut 26, 2008 19:46

w straaasznie dziwnym miejscu ten wyciek :hmm: mi tylko amorek przychodzi do glowy :hm: normalnie to bym jeszcze winił gumę na przegubie, ale widac, ze u Ciebie jest cała, więc :bezradny:
srbenda - Wto Lut 26, 2008 21:26

A hamulce działają? :/

Nasuwa mi się myśl że "rzygnęło" z skrzyni biegów - padł uszczelniacz półośki. Ale to jest mocno naciągane...

giewu - Wto Lut 26, 2008 21:40

a dla mnie (przynajmniej na podstawie zdjęć i pomimo Twoich sugestii) to jednak jest wyciek płynu hamulcowego :/ ...
thef - Wto Lut 26, 2008 21:52

Prosta sprawa, skoro jest tak zarzygane, to uruchomić silnik, dać w hebel i jak to wyciek płynu hamulcowego, to powinno być widać. To, że badane organoleptycznie nie wygląda to na płyn ham. to może być kwestia wymieszania się z brudem i śladami oleju na elementach zawieszenia itp.
xROnx - Wto Lut 26, 2008 22:37

srbenda napisał/a:
A hamulce działają?

tak hamulce dzialaja normalnie. nie wyczulem pod pedalem jakiejs choc minimalnej roznicy
srbenda napisał/a:
Nasuwa mi się myśl że "rzygnęło" z skrzyni biegów - padł uszczelniacz półośki. Ale to jest mocno naciągane...

a w jaki sposob moglo rzygnac ze skrzyni? fakt skrzynia jest troche przepocona ale wydaje mi sie jesli mialo by z niej rzygnac to wszystko co by bylo w kierunku na koło bylo by zarzygane a tak nie jest.
Wytarlem szmata wszystko dookola teraz spadl deszcz ale jak bedzie sucho to kukne jeszcze raz i odkrece koło i zobacze wszystko dookola.
Ostatnio tak zarzygane koło widzialem jak zobaczylem spod Fiata Bravo moich rodzicow i tez byla cala felga od wewnetrznej strony zarzygana szczeka.... ale wtedy gdy sprawdzilem pod naciskiej moich rak Bravo kołysało sie dół, góra, dół i bylo wszystko jasne.... amorki.
jutro sprawdze te hamulce i zobacze czy bedzie cos sikac choc watpie bo plyn hamulcowy jest inny niz olej...

PTE - Sro Lut 27, 2008 09:05

Zapachu oleju przekładniowego nie sposób pomylić z silnikowym.
xROnx - Sro Lut 27, 2008 09:36

PTE napisał/a:
Zapachu oleju przekładniowego nie sposób pomylić z silnikowym.

no dokladnie. ale zapach oleju ma sie nijak to zapachu plynu hamulcowego...

piter34 - Pią Mar 07, 2008 11:35

xROnx, wiadomo już z czego był ten wyciek?
xROnx - Pon Kwi 21, 2008 00:06

Ok.
Jestem po testach. Bardzo sporo jezdzilem po miescie i troche po tarcie ZG->Torun, Torun->ZG. Po wymianie uszczelki 5-ego biegu: wszystko suche.
Takze oficjalnie pisze: Przyczyna wycieku->poszla uszczelka 5-ego biegu.