Zobacz temat - zawieszenie do ROVERA 400
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - zawieszenie do ROVERA 400

koni - Czw Lut 28, 2008 19:25
Temat postu: zawieszenie do ROVERA 400
chcialbym zmienic zawieche w moim Roverku troche ja utwardzic i obnizyc.. slyszalem, ze do Roverkow pasuja czesci od MG (tzn na pewno pasuja) tylko chodzi mi o to,ze MG maja bardziej sportowe zawieszenie sprezyny sa krotsze.. - ale moje pytanie jest takie od jakiego MG beda najlepiej pasowaly amorki i sprezyny do R400 - zeby o obnizyly..


troche zamotalem ale mam nadzieje,ze ogolny zamysl jest zrozumialy :D


pozdrawiam

koni

andrzejziom - Czw Lut 28, 2008 20:29

To i ja się przyłącze do tematu kolegi .. ;) Zamierzam kupić fele 17 " i chciałbym miec jak najlepszy komfort z jazdy wiadomo polskie drogi :/ .... Jakie polecacie amory i sprężyny żeby wszystko dobrze amortyzowało nierówności ... :?:
thef - Czw Lut 28, 2008 20:59

andrzejziom napisał/a:
To i ja się przyłącze do tematu kolegi .. ;) Zamierzam kupić fele 17 " i chciałbym miec jak najlepszy komfort z jazdy wiadomo polskie drogi :/ .... Jakie polecacie amory i sprężyny żeby wszystko dobrze amortyzowało nierówności ... :?:
Może lepiej załóż swój temat, bo kolega koni pyta o 400kę, a Ty o 600kę i znając życie zaraz się tu namota za bardzo ;)
michone - Czw Lut 28, 2008 21:02

jesli chodzi o 400 to zawieszenie od wersji Silverstone.
1. Zakup dedykowanego zestawu (koszt kolo 1,5 tys zl)
2. Zakup uzywek - jak sie znajdzie to ok 600zł
3. wymiana amortyzatorow na gazowe
4. regeneracja amortyzatorow - zalanie ich gestym olejem co sprawia, że są twardsze

koni - Czw Lut 28, 2008 21:07

michone napisał/a:
jesli chodzi o 400 to zawieszenie od wersji Silverstone.
1. Zakup dedykowanego zestawu (koszt kolo 1,5 tys zl)
2. Zakup uzywek - jak sie znajdzie to ok 600zł
3. wymiana amortyzatorow na gazowe
4. regeneracja amortyzatorow - zalanie ich gestym olejem co sprawia, że są twardsze


dedykowany zestaw to chodzi o jakies firmowki czy ciagle mowimy o Silverstone?
amorki gazowe chyba nie obniza mi auta :)

a od jakiegos MG ZR ZS itp nie bedzie pasowac??

michone - Czw Lut 28, 2008 21:25

od ZR raczej nie bo to na bazie 200/25.
Wg mnie może być duży problem.

Wiem, że są jeszcze firmy przerabiające zawieche (nie mówie tu o obcinaniu zwoi), sprawa polega na zdjeciu spreżyn, podgrzania ich palnikiem, scisniecie w maszynie i zahartowanie. Do tego wymiana amortyzatorow na gazowe, lub olejowo-gazowe.

emceha - Czw Lut 28, 2008 21:30

Sprężyny VOGTLAND-a powinny załatwić sprawę ;)
Brt - Czw Lut 28, 2008 21:38

szukaj od ZS, ale ciężko będzie raczej :(
freestyler - Pon Mar 03, 2008 22:15
Temat postu: Re: zawieszenie do ROVERA 400
koni napisał/a:
chcialbym zmienic zawieche w moim Roverku troche ja utwardzic i obnizyc.. slyszalem, ze do Roverkow pasuja czesci od MG (tzn na pewno pasuja) tylko chodzi mi o to,ze MG maja bardziej sportowe zawieszenie sprezyny sa krotsze.. - ale moje pytanie jest takie od jakiego MG beda najlepiej pasowaly amorki i sprezyny do R400 - zeby o obnizyly..


troche zamotalem ale mam nadzieje,ze ogolny zamysl jest zrozumialy :D


pozdrawiam

koni


moze chcesz moje amory org MG ZS ?

ja chyba bede wymieniał na seryjne bo dla mnie za twardo jest :sad:

kostas - Pią Paź 24, 2008 13:40

Ja chcę, jak będą pasować, to możemy się zamienić
rodi_ - Pią Paź 24, 2008 14:51

Jesli chcesz to mam do sprzedania sprezyny H&R, tylko musisz zalozyc jakies krotsze amory. Mi na oryginalnych czasami bujal ale i tak bylo o wiele lepiej niz na oryginalnych sprezynkach. Tak wygladal
kostas - Pią Lis 07, 2008 08:43

A ile chcesz za te sprezyny? i czy napewno beda pasowac do mojego r416?
rodi_ - Pią Lis 07, 2008 10:07

Beda pasowaly na 100%, bo mialem je zalozone u siebie w 414.
Wyslij mi na priva swego emaila to Ci fotki podesle, a co do ceny to sie dogadamy napewno :wink:

borek88 - Pon Cze 28, 2010 22:16

odgrzewam kotleta;D
powiedzcie jaka jest roznica w zawieszeniu r45 iDT a MG " zs ?? ?" ?
czy zakladajac z mg sprezyny i amory auto bedzie nizsze?? twardsze??
rozgladajac sie po roznych stronach zauwazylem ze ciezko z zawiecha sportowa do 400/45/zs a jak cos jest to cena w porownaniu do innch aut spora.
wiec mysle wlasnie o zawiesce z zs'a tylko czy tam przy wersjach silnikowych tez byla roznica w zawiesce??