Zobacz temat - [R75] Kupiłem i mam klika pytań
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kupiłem i mam klika pytań

Arthurro - Sob Mar 01, 2008 16:31
Temat postu: [R75] Kupiłem i mam klika pytań
Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy, możę ktoś mi pomoże:

-czy webasto może rozładować akumulator, oraz czy można jakoś je wyłączyć? Chyba mam trochę inną wersję webasto, ponieważ u mnie nie moge ustawiać godziny ani nic takiego. Działa automatycznie gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5 stopni celcjusza.

-jak sprawdzić gdzie są poduszki powietrzne, mój roverem ma podobno 8 ale nie wiem jak zlokalizować ich umieszczenie? czy w miejscach gdzie są zamontowane powinno pisać "airbag"?

-do czego jest przycisk który znajduje się na panelu drzwi kierwocy pod przyciskami opuszczania szyb?

-jaką płytkę muszę kupić, aby móc korzystać z nawigacji? W bagarzniku mam czytnik na CD do nawigacji, wewnątrz auta mam rozbudowaną nawigację + TV (możę ma ktoś sprzedać CD)?

-czy kontrola trakcji jest włąćzona kiedy na wyświetlaczy jest widoczna ikona czy wtedy jest wyłączona?

lamer - Sob Mar 01, 2008 16:54

1. Webasto w tej wersji wyłącza się kilka(dziesiąt) sekund po wyjęciu kluczyka więc nie może rozładować akumulatora
2. R75 miał max. 6 poduszek: w kierownicy, nad schowkiem pasażera, kurtyny boczne od przedniego słupka idące górą nad drzwiami i w boczkach siedzeń przednich
3. Blokuje możliwość otwierania szyb przez pasażerów
4. Pasuje od BMW
5. Jak się świeci ikona to kontrola trakcji jest wyłączona (nieaktywna).

Arthurro - Sob Mar 01, 2008 20:02

Dziękuje, bardzo dużo mi to wyjaśniło. Ale mam jeszcze kilka pytań.
Chciałbym się dowiedzieć czy te poduszki które są w boczkach i w słupku mają także napisa "airbag"?
A co do płytki to wiesz gdzie można ją dostać?
I czy jak kupie nową na np.allegro z nową mapą to będzie chodziła, czy musi być konkretnie od BMW i nie ma szans na kożystanie z nowych map np z 2007 roku.

Dam-Kam - Sob Mar 01, 2008 20:06

każda poduszka ma napis AIRBAG wiec ile napisow tyle poduszek a gdzie napis tam poduszka :wink:
co do navi, nie wiem bo nie mam :sad:

Arthurro - Sob Mar 01, 2008 21:11

Czy tempomat ma jakiś wpływ na spalanie? Zrobiłem ostatnio 500km na trasie, prędkość 80-140km/h i spalanie pokaząło mi 5,1l/100km, często włączałem tempomat. Dlatego tak się zastanawiam.

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 21:13 ]
Z przodu przepaliła mi się żarówka świateł mijania, czy może to powodować błąd w świeceniu tylnich świateł? Lewe pali się normalnie, ale prawe pali się światło stop (ale mocą normalnego światła), przy naciśnięciu hamulca zapalają się stopy (w tym te prawe które się świeciło, tylko mocniej).

tommsz - Sob Mar 01, 2008 21:37

Na swoim przykładzie wiem, że webasto automatyczne może rozładować akumulator. Jest to przetestowane w moim samochodzie. Nie powinno tak być. Jest to dowodem na uszkodzenie, chyba sterownika webasta - tak myślę.
nestor_45 - Sob Mar 01, 2008 21:40

Ja w swoim R 75 mam jeszcze znaczki poduszek na słupku nad pasami bezpieczeństwa, tak więc myślę że jest ich łącznie 8.
rafalg - Sob Mar 01, 2008 21:44

Nestor45 te napisy nad pasami oznaczają właśnie kurtyny w R 75 max było montowane 6 poduszek.

Kierowca+pasażer+siedzenia L i P+ kurtyny L i P= 6

Arthurro - Sob Mar 01, 2008 23:05

widziałem na allegro 75 gdzie właściciel napisał 10 poduszek. Może jednak były jakieś limitowane wersje w których na zamówienie robiono więcej.
Taka możliwość zawsze istnieje.

lamer - Nie Mar 02, 2008 08:33

Cytat:
widziałem na allegro 75 gdzie właściciel napisał 10 poduszek.

Na allegro można wieeele zobaczyć - niekoniecznie prawdziwych rzeczy. Napisy airbag są osłonie przedniego słupka oraz na środkowym ale jest to ta sama poduszka (kurtyna).

sTERYD - Nie Mar 02, 2008 09:52

Cytat:
Z przodu przepaliła mi się żarówka świateł mijania, czy może to powodować błąd w świeceniu tylnich świateł? Lewe pali się normalnie, ale prawe pali się światło stop (ale mocą normalnego światła), przy naciśnięciu hamulca zapalają się stopy (w tym te prawe które się świeciło, tylko mocniej).

to znaczy, ze z tylu zarowka od swiatel tez sie przepalila ;)

Arthurro - Nie Mar 02, 2008 09:58

a wiecie jaka żarówka jest montowana z tyłu? z przodu wiem że mijania to H7 a drogowe H1.

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 09:59 ]
a jest tu na serwisie dostępna instrukcja obsługi do roverka 75 (ale w PL)?

sTERYD - Nie Mar 02, 2008 10:04

jest dostepna dla klubowiczow,
jak zerkniesz na offtop czy hydepark, to jest tam tez watek o rozsylaniu mailem ;)

Dam-Kam - Nie Mar 02, 2008 18:47

Arthurro napisał/a:
Czy tempomat ma jakiś wpływ na spalanie? Zrobiłem ostatnio 500km na trasie, prędkość 80-140km/h i spalanie pokaząło mi 5,1l/100km, często włączałem tempomat. Dlatego tak się zastanawiam.

tak, tempomat przyczynia sie do spadku spalania :smile:

wczerniec - Sro Wrz 17, 2008 21:14

Cytat:
R75 miał max. 6 poduszek:
z tym się nie zgodzę 8 poduszek też było ja tak mam
Tomi - Sro Wrz 17, 2008 21:25

http://www.roverki.pl/mod...7&orderby=dateD

taki napis na słupku a w fotelu wszysta metka.

Zukowaty - Sro Wrz 17, 2008 23:36

sTERYD napisał/a:
Cytat:
Z przodu przepaliła mi się żarówka świateł mijania, czy może to powodować błąd w świeceniu tylnich świateł? Lewe pali się normalnie, ale prawe pali się światło stop (ale mocą normalnego światła), przy naciśnięciu hamulca zapalają się stopy (w tym te prawe które się świeciło, tylko mocniej).

to znaczy, ze z tylu zarowka od swiatel tez sie przepalila ;)


Czyli jesli przepali sie zarowka od mijania z tylu to zastepuje ja zarowka od swiatla stopu??Dobrze rozumiem??Niespodziewanka jakas dla mnie :)

sTERYD - Czw Wrz 18, 2008 01:56

dobrze rozumiesz i to nie jest wcale niespodziewajka ;)
Marek_75 - Pią Wrz 19, 2008 01:22

w instrukcji stoi jak byk:
"Uwaga: Jeśli przepali się żarówka tylnego światła pozycyjnego, to do czasu jej wymiany, jej funkcję przejmie odpowiednia żarówka światła hamowania. W samochodach z centralnym wyświetlaczem informacyjnym, wyświetlacz będzie informował o przepaleniu żarówki"

ps. mnie też zaskoczył ten patent ;)

Zukowaty - Pią Wrz 19, 2008 08:51

Tak sie dzieje jak nie chce sie instrukcji dokladnie przeczytac bo czlowiek mysli ze zjadl juz wszystkie rozumy ze swoim autem :razz:
piter34 - Pią Wrz 19, 2008 13:16

wczerniec napisał/a:
z tym się nie zgodzę 8 poduszek też było ja tak mam

Było 8 napisów SRS/airbag, ale poduch jest 6.

Zukowaty - Pią Wrz 19, 2008 16:02

2 naszywki na fotelach
2 napisy na czolowych(kierownica i pasazer)
4 napisy do 2 kurtyn bocznych
Piter ma racje-8 napisow 6 poduszek