Zobacz temat - [R75] Jak się cofa liczniki ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak się cofa liczniki ?

gipsy2 - Nie Mar 02, 2008 01:31
Temat postu: [R75] Jak się cofa liczniki ?
Witam,

Z ciekawości zapytam : w jaki sposób ludziska cofają te elektryczne liczniki w naszych R75? Zdaję sobie sprawę że przebieg jest jeszcze zapisany w innych miejscach,ale z racji nie opłacalności zapewne (lub nie możności) nikt tam pewnie nie grzebie. Ale wiadomo że często cofają przebieg tylko ten na licznikach, jak to robią? Demontują coś, wylutowywują jakąś pamięć?

Nie żebym chciał coś takiego robić :D bo mam ks. serwisową i szkoda jej formalnie zepsuć ,ale zżera mnie ciekawość.

Pozdrawiam

mcteusz - Nie Mar 02, 2008 09:49

Z tego co wiem to wyciąga się licznik. Ma on w środku jakąś tam płytkę, na której siedzą scalaki (układy scalone)... Wylutowuje się takiego scalaka(trzeba wiedzieć którego), podpina się go pod specjalne gniazdo z przejściówką do podłączenia do komputera i odpowiednim programem zmienia się wartości.... Chyba tak to wygląda....
Straszne rzeczy ludzie potrafią robić.... :evil:

PHJOWI - Nie Mar 02, 2008 10:06

wszystko jest zapisane w eepromie chip jest przylutowany na płytce , wywalają chipa i na programator i kręcą jak chcą , zauwarzyłem że coraz wiecej elektroników robi to bez wylutowania mają specjalne interface podłączają pod gniazdo OBD i wpinają się w pamięć.
lamer - Nie Mar 02, 2008 11:01

PHJOWI
Czy po takiej operacji przez T4 można nadal ustalić na 100% prawdziwy przebieg?

PHJOWI - Nie Mar 02, 2008 12:38

tak się da ustalić orginalny przebieg auta , ponieważ zapis w module świateł jest zatajonu i bardzo ciężko jest komuś dojść w którym hexsie siedzie.
rodi_ - Pon Mar 03, 2008 01:18

A wlasnie z takim czyms sie spotkalem jak wczoraj ogladalem jedna 75. Co mnie zdziwilo to strasznie wytarta kierownica jak na przebieg 90 000mil, po przyjrzeniu sie na licznik bylo nawet widac odcisk palca na tarczy predkosciomierza pod szkielkiem. Wiec jednak i tu w Irl musze chyba uwazac na takich kretaczy :shock:
To ten roverek

lamer - Pon Mar 03, 2008 06:45

Cytat:
Co mnie zdziwilo to strasznie wytarta kierownica jak na przebieg 90 000mil,

Kierownica to jak zauważyłem słaby punkt R75. Często jest poprzecierana już przy mniejszym przebiegu. Przy wątpliwościach trzeba dobrze obejrzeć pedały a także dywanik/wykładzinę pod nogami kierowcy.

Rowan - Pon Mar 03, 2008 14:31

Podobno przy 140kkm już się potrafi cała obetrzeć. Ja mam 70kkm i widać to po kierownicy. Jest w idealnym stanie.