Zobacz temat - [R620] Opuszczanie szyby-stuki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Opuszczanie szyby-stuki

legri - Pią Mar 07, 2008 14:52
Temat postu: [R620] Opuszczanie szyby-stuki
Podczas opuszczania szyby w drzwiach (od kierowcy) przy samym naciśnięciu przycisku z drzwi dochodzi trzask. Kiedy opuszcze ją do końca i z powrotem zamykam w połowie drogi do góry znowu następuje trzask. Dodatkowo kiedy szyba jest zamknięta podczas jazdy a dokładnie podczas zmian prędkości z dolnych okolic drzwi dochodzą stuki, które znikają kiedy tylko (choćby o centymetr) opuszczę szybę. Poza tym szyba działa prawidłowo.
Czy ktoś wie co to może być? a konkternie chodzi mi o to czy będę mógł tą usterkę usunąć, bo jeśli podejrzewacie np potrzebę wymiany jakichś mechanizmów to nie bede sie do tego zabierał dopóki nie zakupie.. trochę ciężko tak od razu ocenić.. ale może ktoś z was miał identyczną sytuacje i pomoże:)

sTERYD - Pon Mar 10, 2008 10:45

niestety bez zdjęcia boczka drzwi się nie obejdzie :(
całkiem możliwe, ze poprostu szyba wylazła z prowadnic i musisz ją tam na powrót wcisnać, czasem trzeba też jakiś element dołożyć lub posklejać, ale tego sie niestety na odleglość nie da ocenić :(

legri - Pon Mar 10, 2008 11:03

mam nadzieje że tylko wyskoczyła z prowadnic i tak juz miałem rozbierać te boczki, dzieki za pomoc!
piter34 - Pon Mar 10, 2008 11:08

legri napisał/a:
mam nadzieje że tylko wyskoczyła z prowadnic i tak juz miałem rozbierać te boczki, dzieki za pomoc!

U mnie ostatnio podobnie się dzieje, tyle że stuk występuje dopiero przy prawie opuszczonej szybie, a podczas jazdy z drzwi nic nie słychać.
Czekam na cieplejsze dni, wolną sobotę i będę rozbierał. :/

ziuta115 - Sob Maj 24, 2008 20:03
Temat postu: [620i 2.0 95r]
Objawy identyczne jak w moim
W końcu rozsypała się rolka szyba wpadłą do środka
Rozebrałem boczek wstawiłem rolke od audi (nie wiem 100% marki)
Teraz mam na Śrubce zamiast nita ale działa

NEOSSS - Nie Maj 25, 2008 00:17

Napewno wina lezy po plasitkowej rolce... Zdejmij boczek i sprawdz czy wszystkie rolki sa cale...