Zobacz temat - [220 SDI] Jak sprawdzic rok produkcji mojego Roverka ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SDI] Jak sprawdzic rok produkcji mojego Roverka ?

marord - Sro Mar 12, 2008 10:08
Temat postu: [220 SDI] Jak sprawdzic rok produkcji mojego Roverka ?
Mam dylemat bo nie wiem w jaki sposób sprawdzić rok produkcji mojego modelu. Po numerze VIN sie chyba nie da (przynajmniej w sprawdzajce nie znalazłem) a nie wiem czy w dowodzie wpisane jest prawidłowo. Na szybach mam wybite ...6 ale to też nic nie oznacza, bo mógł być składany pod koniec roku. Na tabliczce znamionowej roku produkcji brak. Czy ma ktoś może jakiś pomysł ?
Chester - Sro Mar 12, 2008 12:25

Słuchaj jeśli masz na szybach 6 to sa dwie mozliwości:
1 Rok produkcji 96
2 Rok produkcji początek 97, a szyby z zeszłego roku....

w nr VIN zawarty jest rok produkcji polecam poczytac TO

giewu - Sro Mar 12, 2008 12:45

Chester napisał/a:
w nr VIN zawarty jest rok produkcji polecam poczytac TO

tak jest u większości producentów samochodów, ale niestety nie w ROVERkach ...
posługując się Twoim linkiem: "Należy pamiętać, że kod roku może informować o roku produkcji, ale też o roku wprowadzenia na rynek typu lub modelu pojazdu.

FSEbola - Sro Mar 12, 2008 18:52

giewu napisał/a:
Chester napisał/a:
w nr VIN zawarty jest rok produkcji polecam poczytac TO

tak jest u większości producentów samochodów, ale niestety nie w ROVERkach ...
posługując się Twoim linkiem: "Należy pamiętać, że kod roku może informować o roku produkcji, ale też o roku wprowadzenia na rynek typu lub modelu pojazdu.


otoz to VIN w przypadku Roverow nic konkretnego o dacie produkcji nam nie mowi ..... podczas pierwszych badan technicznych przy pierwszym przegladzie mechanik mial problem z okresleniem czy KOD zczytany z VIN to rok produkcji czy rok wprowadzenia modelu na rynek ...szmeral..zagladal w jakies katalogi .. i w koncu wywnioskowal ze nie wie

Chester - Sro Mar 12, 2008 19:42

giewu, dokładnie dlatego podałem ten link żeby wyjaśnić sprawe zawiązaną z VIN, zreszta jeśli ma oznaczenie 220SDi to napewno nie jest z roku 98, bo o ile dobrze pamietam wtedy wprowadzili jednolite oznaczenia :mrgreen:
Wojtek - Sro Mar 12, 2008 20:45
Temat postu: Re: [220 SDI] Jak sprawdzic rok produkcji mojego Roverka ?
marord napisał/a:
Mam dylemat bo nie wiem w jaki sposób sprawdzić rok produkcji mojego modelu. Po numerze VIN sie chyba nie da (przynajmniej w sprawdzajce nie znalazłem) a nie wiem czy w dowodzie wpisane jest prawidłowo. Na szybach mam wybite ...6 ale to też nic nie oznacza, bo mógł być składany pod koniec roku. Na tabliczce znamionowej roku produkcji brak. Czy ma ktoś może jakiś pomysł ?


Zobacz jeszcze na pasach bezpieczeństwa.

piter34 - Wto Mar 18, 2008 13:21

Chester napisał/a:
zreszta jeśli ma oznaczenie 220SDi to napewno nie jest z roku 98

...i istnieje możliwość, że jest z 97 roku, bo jednolite "200" weszło wraz z rokiem modelowym 98 (czyli w połowie 97 roku).