Zobacz temat - [R620] Sprzęgło i mechanik - potrzebna informacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Sprzęgło i mechanik - potrzebna informacja

wojtasbb - Czw Mar 13, 2008 12:18
Temat postu: [R620] Sprzęgło i mechanik - potrzebna informacja
Witajcie!

1. Czeka mnie wymiana skrzyni biegów w moim Roverze i przy tej okazji chciałbym zmienić również sprzęgło.
Wiem że polecane jest sprzęgło z Valeo, ale znalazłem jeszcze ofertę firmy Quinton Hazell, którego zestaw jest blisko 400 zł tańszy niż Valeo. Niestety nie znam firmy i chciałem się dowiedzieć, czy ktoś może miał już jakieś doświadczenia z produktami tej firmy i jak one się sprawują?

2. Czy zna ktoś w Bielsku lub najbliższej okolicy jakiegoś dobrego mechanika samochodowego, który kasuje za usługi "normalne" sumy, a za razem jest solidny?

Z góry dzięki za informację.
Pozdrawiam,
Wojtek

Skiba - Czw Mar 13, 2008 12:33

Kolego a nie myślałeś o regeneracji sprzęgła ?
wojtasbb - Czw Mar 13, 2008 13:02

No nad tym prawdę mówiąc się nie zastanawiałem.
Ale w czwartek jestem umówiony z mechanikiem na wymianę skrzyni. I do tego czasu potrzebuję mieć sprzęgło, żeby on od razu je zmienił, bo później szkoda 2 razy wszystko rozbierać. Moja stara skrzynia i sprzęgło są jeszcze w aucie i nawet nie wiem w jakim stanie jest to sprzęgło i czy nadaje się do regeneracji. Wiem tylko, że na pewno jest przypalone po tym, jak pewnego pięknego zimowego wieczoru próbowałem swoim R wyciągnąć z rowu auto trochę cięższe niż 600. Dlatego dla świętego spokoju wolę kupić nowe i je od razu wymienić, tylko nie wiem czy ryzykować z tym HQ, czy lepiej od razu kupić Valeo i mieć przynajmniej w miarę spokojne sumienie, że się dobrze wydało tą kasę.

Skiba - Czw Mar 13, 2008 16:59

Skoro zdecydowałeś się na nowe, to zobacz tu: www.tomateam.pl ... Możesz do nich zadzwonić, na pewno polecą Ci coś w dobrej cenie (są zniżki dla Klubowiczów).

Przy wymianie skrzyni, warto wymienić łożyska.