Zobacz temat - [R414] Nie działa wskaźnik temp. wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Nie działa wskaźnik temp. wody

bemet - Nie Mar 16, 2008 08:21
Temat postu: [R414] Nie działa wskaźnik temp. wody
Witam przestał mi chodzic wskaźnik temp. wody . Mam pytanko który to może być czujnik bo widze ze tam sa dwa obok siebie , pozatym jest jeszcze dziwny objaw mianowicie : gdy auto chodzi na wolnych obrotak nawet 30min niewłancza sie wentylator ale auto nieprzegrzewa sie a gdy włacze klime odrazu wlanczaja sie obydwa wentylatory . Czy to jest normalne??

AndrewS: przestawilem nawias kwadratowy

azor77 - Nie Mar 16, 2008 08:29

bemet napisał/a:
Mam pytanko który to może być czujnik bo widze ze tam sa dwa obok siebie ,


Ten od dołu jest od wskaźnika, jak ściągniesz wtyczkę to wskaźnik powinien polecieć na max. w górę.

Cytat:
pozatym jest jeszcze dziwny objaw mianowicie : gdy auto chodzi na wolnych obrotak nawet 30min niewłancza sie wentylator ale auto nieprzegrzewa sie a gdy włacze klime odrazu wlanczaja sie obydwa wentylatory . Czy to jest normalne??


To normalne po włączeniu klimy wentylator się władcza.

bemet - Nie Mar 16, 2008 08:45

Dzienki za pomoc a z tym niewłanczaniem sie wentylatora na wolnych obrotach to też normalne?
azor77 - Nie Mar 16, 2008 08:51

bemet napisał/a:
Dzienki za pomoc a z tym niewłanczaniem sie wentylatora na wolnych obrotach to też normalne?


Przy obecnej temperaturze to norma. Szczerze mówiąc ja mam Roverka od listopada i jeszcze go tak nie nagrzałem, żeby mi się wentylator włączył.
Temperaturę trzyma mniej więcej na połowę skali i to norma.

Ale skoro silnik się nie nagrzewa to może być walnięty termostat.
A jak jest z ogrzewaniem ??

bemet - Nie Mar 16, 2008 09:05

termostat wymieniałem jak robiłem rozrząd a ogrzewanie działa bardzo dobrze.
azor77 - Nie Mar 16, 2008 09:59

bemet napisał/a:
termostat wymieniałem jak robiłem rozrząd a ogrzewanie działa bardzo dobrze.


Więc szukałbym przyczyny przy czujniku, wtyczka zdejmij zewrzyj zworką wtyk, wskaźnik powinien wskoczyć na max.
Jak tak będzie to wskaźnik jest ok.
Przyczyna walnięty czujnik, można jeszcze pomierzyć wartości rezystancji czujnika.

bemet - Nie Mar 16, 2008 12:20

No ok jeszcze sprawdze tylko ze jest taki problem ze ten dolny czujnik ma tylko jeden kabelek i nieda sie go zmostkowac natomiast ten górny [brazowy] ma dwa kabeli i chyba to będzie ten właśnie ale sprawdze
sTERYD - Nie Mar 16, 2008 22:20

właśnie do wskaźnika jest ten jednokabelkowy, a kabelkiem trzeba dotknąć do masy ;)
pluto - Pon Mar 17, 2008 18:23

azor77 napisał/a:


Ten od dołu jest od wskaźnika, jak ściągniesz wtyczkę to wskaźnik powinien polecieć na max. w górę.

Cytat:
?


.


Obawiam się , że nie poszybuje w górę:)
do wskaźnika jest ten z jednym kablem. te dwa piny na czujniku są zmostkowane-rezystance mierzysz między pinem(obojętnie którym), a jego masą(gwintem)
wartośc rezystancji dla ciepłego silnika była podana na forum.NIE myl z wartościami podanymi w technicznym faq na stronie klubowej, bo to są dla czujnika od wentylatora,komputera.

Wyklucz awarje wskaźnika: ściągnij wtyczkę z czujknika i dotknij tym kabelkiem masy, przekręc kluczyk na krótki okres czasu i wskaźnik powinien się podnieśc na max.albo poproś drugą osobę aby ci pomogła i na zapłonie dotknij do masy...