Zobacz temat - [Freelander] Dziwne ruchy kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Dziwne ruchy kierownicy

r2 - Nie Mar 16, 2008 19:31
Temat postu: [Freelander] Dziwne ruchy kierownicy
witam wszystkich od pewnego czasu jestem uzytkownikem tego wynalazku i w zwiazku z tym mam pare pytan odnosne ukladu kierowniczego:
podczas jazdy na wprost wyczuwam krotkie ruchy kierownicy to wyglada tak jakby kierownica sam sie chciala krecic w prawo i w lewo, to raczej nie sa drgania bo sa wyczuwalne tylko do predkosci 80 km /h czy ktos wie co to moze byc
nastepne pytanie dotyczy maglownicy,czy w tych modelach mozliwa jest regulacja luzow, bo nigdzie niemoge znalesc na ten temat czy sa to raczej uklady bezobslugowe
wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi

des - Nie Mar 16, 2008 20:35

Ja w swoim roverku 400 tez takowe drgania zauwazylem z tym ze tylko po zmianie na opony letnie, na zimowkach bylo wszystko ok. Kola letnie sa wywazone, myslalem ze to moze byc zwiazane z tym ze sa szersze niz zimowki i jak sa nierownosci na drodze to tak sie dzieje bo jak wjade w lekkie koleiny to jest masakra.
przemo285 - Nie Mar 16, 2008 20:51

Zmień opony i będzie OK , albo zamień przód na tył i już będzie różnica :wink:
secio - Nie Mar 16, 2008 23:17

aiwer napisał/a:
Ja w swoim roverku 400 tez takowe drgania zauwazylem z tym ze tylko po zmianie na opony letnie, na zimowkach bylo wszystko ok. Kola letnie sa wywazone, myslalem ze to moze byc zwiazane z tym ze sa szersze niz zimowki i jak sa nierownosci na drodze to tak sie dzieje bo jak wjade w lekkie koleiny to jest masakra.


Mam dokładnie to samo. Jakbys doszedl, ze to jednak nie wina szerszych (bo w moim przypadku to niewielka roznica z 185 14 cali na 195 15 cali) opon, napisz ;-) . Pytam, bo jezdzilem pare dni na tych oponach zaraz po kupnie samochodu i nie pamietam takiego "uciekania" kierownicy.

Mariusz

skipro28 - Nie Mar 16, 2008 23:29

Sprawdź luz na końcówkach drążków kierowniczych.
r2 - Pon Mar 17, 2008 21:38

witam wszystkich i dzieki za podpowiedzi,a wiec tak oponki juz przezucalem z tylu naprzod i niema wiekszej roznicy , luzow na drazkach niema
jest tylko wyczuwalny lekki luzik na kierownicy ale mysle ze to az tak duzego wplywu to niema , no hyba ze te opony sa juz tak nierowno wydarte ze az bija ale ciezko stwierdzic golym okiem

przemo285 - Pon Mar 17, 2008 21:48

Przyczyna raczej na 100% tkwi w oponach, w tych rocznikach to norma a powodem jest skrzynia redukcyjna która poprzez nie równy rozkład napędu doprowadza do ząbkowania i nierównomiernego zużycia opon , problem ten występował w autach z rocznika od 1998 do końcówki 2000.
r2 - Czw Mar 20, 2008 00:02

dzieki za wszystkie podpowiedzi zmienilem oponki i problem zniknal, atak przy okazji , znalazlem to dzisiaj ,
jesli kogos interesuje dosc obszerna lektura w jezyku angielskim o problemach z fredkami to jest link http://forum.landrovernet....php/f-148.html
dzieki