Zobacz temat - [rover 214si 96 ]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214si 96 ]

mako - Pon Mar 17, 2008 08:24
Temat postu: [rover 214si 96 ]
witam na początku stycznie stałem sie szczęśliwym posiadaczem rover-ka 214 si sprowadziłem go z holandi niestety czar prysł
powstał problem z którym nie moge sobie poradzić to znaczy - objawia sie następująco przy uruchamianiu gaśnie i dopiero za kolejnym uruchomieniem jest ok po przejechaniu naprzykład na trasie ze stałą prędkościa 10 km samochód zaczyna zwalniać jakby nie wchodził w obroty trzeba sie zatrzymać i ponownie go uruchomić i jest w porządku na jakiś czas prosze o podpowiedz co może być powodem takiego zachowania

Skiba - Pon Mar 17, 2008 17:21

Kolego, polecam lekturę ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

mako - Pon Mar 17, 2008 23:13

http://www.polszczyzna.fora.pl/
A ja bym Ci polecił to forum, będziesz mógł się tam wykazać.
Pozdrawiam

sTERYD - Pon Mar 17, 2008 23:22

mako,
a Ty nie :P
po pierwsze sprawdź stan przewodów WN świec i cewki
może też filtr paliwa się zapychać, a może i pompka wtryskowa ma dość...
a może.... a może...

Brt - Wto Mar 18, 2008 00:13

mako, wyluzuj, bo racja po Twojej stronie nie jest. Takie "posty" czasami cięzko zrozumieć i tzreba kilka razy czytać. Pozatym skoro Ty nas w ten sposób olewasz, to dlaczego my mamy Tobie pomagać ?? Wnioski sam sobie wysnuj ...............
mako - Wto Mar 18, 2008 14:21

w samochodzie zostało wymienione
na nowe-
cewka , przewody , świece , filtr paliwa
na używke -
potencjometr przepustnicy , wtryskiwacze , pompa paliwa , czujnik na kolektorze ssącym ,
podłączenie pod komputer nie pokazuje żadnych błędów
większość postów na forum o podobnym temacie jest ale nie wyczerpują tematu

Skiba - Wto Mar 18, 2008 15:13

Sprawdź/wymienień czujnik położenia wału.
piter34 - Sro Mar 19, 2008 16:42

Skiba napisał/a:
Sprawdź/wymienień czujnik położenia wału.

mako, pomogło? Bo trop dobry... zwłaszcza jeżeli tuż przed zgaśnięciem wskazówka obrotomierza leci na "zero"

mako - Wto Mar 25, 2008 19:58

witam
na razie jestem na etapie sprawdzania sondy , roverek zachowuje się bez zmian co ciekawe po spadku obrotów nie występuje spadek do 0 a wręcz stabilizuje się prędkośc obrotowa na poziomie ok 1200 obrotów , i dopiero po kilku chwilach zaczyna wariować od 750 do 1500 obrotów . w zasadzie w rowerku pozostały 2 rzeczy do wymiany to znaczy czujnik prędkości obrotowej wału i sąda lambda , przychylam sie do sądy bo mechanik stwierdził że spaliny są dość jak to określił "gryzące " - zbyt bogata mieszanka .

piter34 - Czw Mar 27, 2008 14:25

mako napisał/a:
podłączenie pod komputer nie pokazuje żadnych błędów
mako napisał/a:
przychylam sie do sądy bo mechanik stwierdził że spaliny są dość jak to określił "gryzące " - zbyt bogata mieszanka .

No to wtedy to podłączenie pod komputer powinno wykazać, że sonda źle pracuje (wysyła złe wartości napięcia do kompa). Może diagnosta miał ciężki dzień...

Sondę (przez "n", a nie przez "ą") możesz sprawdzić sam miernikiem (opis jest w technicznym FAQ).