Zobacz temat - [R600] Ile kosztuje ustawienie kąta wtrysku?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Ile kosztuje ustawienie kąta wtrysku?

cov_666 - Wto Mar 18, 2008 13:11
Temat postu: [R600] Ile kosztuje ustawienie kąta wtrysku?
Witam

ile może kosztowac nastawienie kata wtyysku w roverku 600 SDi 98 r

Skiba - Wto Mar 18, 2008 13:15

ok 100 zł ... zależy od mechanika ... samo podłączenie do kompa to koszt ok 50 zł

Najlepiej poszukać zakładu z KTS lub Testbook'iem ... Nie polecam ustawiania kąta wtrysku na słuch :|

cov_666 - Wto Mar 18, 2008 18:48

co może byc spowodowane przestwieniem sie u nie kąta wtrysku, niedawno zminiłem cały rozrzad i po jakis 2 tyg od tej wymiany zaczeły mi sie robić takie cyrki to może byc tego sprawka

mysle ze to jest ten kat wtrysku tak jak czytam posty roverkowiczów to wywnioskowałem własnie to.... jak silnik jest ciepły pali normalnie ale rano już jest gorzej trzeba go troche krecic i jak juz odpali to buała chmura dymu za autem sie unosi, robi sie tak samo jak jest zimno na dworze i auto troche postoi

prosze o pomoc w tych sprawach jestem laikiem, a nie chce zeby mnie miechanik po kieszeni za moją niewiedze za mocna pociagną

Brt - Wto Mar 18, 2008 19:06

hmm u kumpla było odobnie i wyszło, że miał za luźno napiety pasek pompy. dokrecono + wyregulowano kąt i dziwne objawy minęły ;) czy będziesz jechał do tego samego mechanesa co Ci pasek wymieniał ??
Skiba - Wto Mar 18, 2008 19:07

Skoro świece grzeją (przekaźnik jest ok), to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić kąt wtrysku, zwłaszcza, że niedawno robiłeś rozrząd.
thef - Wto Mar 18, 2008 19:10

Hmm, no to może ja też mam za luźny pasek na pompie? Cov, czy nie zauważyłeś czasem niższych obrotów biegu jałowego?
cov_666 - Sro Mar 19, 2008 12:48

Brt napisał/a:
hmm u kumpla było odobnie i wyszło, że miał za luźno napiety pasek pompy. dokrecono + wyregulowano kąt i dziwne objawy minęły ;) czy będziesz jechał do tego samego mechanesa co Ci pasek wymieniał ??


hmmm do tego samego mechnika raczej już nie pojade jak raz źle zrobił to szkoda mu oddawac auto jeszcze raz, jeszcze tylko popatrzy kase wexmie i nic nie zrobi

thef napisał/a:
Hmm, no to może ja też mam za luźny pasek na pompie? Cov, czy nie zauważyłeś czasem niższych obrotów biegu jałowego?


obrty wydaje mi sie ze sa cały czas takie same i nic sie z nimi niepokojacego nie dziaje na biegu jałowym

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 17:50 ]
witam

byłem u mechanika i kat wtrysku miałem na 8 i przestawił mi na 4.... ale co się okazało ciekawego popsuł mi się bezpiecznik czy coś takiego od podgrzewania świec i wogle świece nie były grzane i stad moje kłopoty z odpalaniem jutro jadę kupić nowy i już wszystko ma być dobrze....

ten bezpiecznik jest jak się stoi na przeciwko auta po prawej stronie zaraz za lampą, a i na pierwszy rzut oka nie można stwierdzić czy jest dobry czy tez nie bo wszystkie kontrolki działają na desce rozdzielczej jak powinny, trzeba po prostu go sprawdzić może właśnie u innych jest to samo

piter34 - Czw Mar 20, 2008 16:42

cov_666 napisał/a:
ale co się okazało ciekawego popsuł mi się bezpiecznik czy coś takiego od podgrzewania świec i wogle świece nie były grzane

Pewnie chodzi o przekaźnik świec ;-)

Brt - Czw Mar 20, 2008 16:52

bezpiecznik też jest ;)
piter34 - Pią Mar 21, 2008 11:55

Brt napisał/a:
bezpiecznik też jest ;)

Przecież ja się na dieslach nie znam. :lol: