Zobacz temat - [R75] Czyszczenie welurowych foteli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czyszczenie welurowych foteli

Cygnus - Sob Mar 22, 2008 07:44
Temat postu: [R75] Czyszczenie welurowych foteli
Tym razem mam pytanie dotyczące czyszczenia foteli.

Mam welurową tapicerkę i nie jest ona w najlepszej kondycji jeśli idzie o czystość, w aucie też dziwnie pachnie.
O ile wyczyszczenie tylnej kanapy czy podsufitki nie wydaje się być dużym problemem,
to zastanawiam się, na ile jest możliwe wyczyszczenie foteli przednich, gdzie jest podgrzewanie i airbag.

Problem sprowadza się do decyzji, czy szukać firmy w Krakowie, która mi zrobi czyszczenie całego środka,
ale będzie umiała przy tym wyczyścić przednie fotele i ich nie zepsuć, czy może zaczekać na ciepłe dni i zrobić to sobie samemu.

W drugim przypadku, gdybym chciał wyjąć fotele przednie na zewnątrz, muszę odpiąć napierw akumulator i dopiero rozłączać wtyczki ?
Czy można to zrobić bez rozłączania akumulatora ?

Ostatnie pytanie, to czy ktos z Was już sobie sam czyścił przednie fotele i może doradzić środek piorący/czyszczący i sposób dawkowania na fotel ?
Znalazłem temat, gdzie jest pokazany zdjęty panel tylni fotela, ale tego chciałbym uniknąć.

lamer - Sob Mar 22, 2008 09:25

Nie wiem jak bardzo masz "zajechane" te fotele ale ja ostatnio z powodzeniem doczyściłem tapicerkę "pianką do tapicerki" kupioną w carrefour (pod ich nazwą). Doczyściłem nawet zaschnięte plamy z soków porozlewanych przez moją córkę.
Piotrass - Sob Mar 22, 2008 09:32

Poczytaj ten wątek:
http://forum.roverki.eu/v...ighlight=#96004

rafalg - Sob Mar 22, 2008 13:04

Polecam pranie odkurzaczem piorącym i płynem do prania dywanów Vanish bardzo dobry efekt i przyjemny zapach.
Cygnus - Sob Mar 22, 2008 13:53

W porządku, tylko mnie interesuje, czy takie namaczanie foteli nie będzie miało wpływu na matę grzejną i airbaga.

Nie chciałbym zepsuć tych elementów.

piter34 - Sro Mar 26, 2008 14:37

Cygnus napisał/a:
czy takie namaczanie foteli nie będzie miało wpływu na matę grzejną i airbaga.

Użyj pianki, o której pisał lamer. W tym przypadku nie ma mowy o przemoczeniu foteli.

Cygnus - Pią Kwi 04, 2008 17:51

Dzięki, czekam na ciepłe dni. :smile: