Zobacz temat - [wszystkie roverki] OBD II
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie roverki] OBD II

andyzpl - Sob Mar 22, 2008 16:36
Temat postu: [wszystkie roverki] OBD II
W zwiazku z moimi problemami z silnikiem i brakiem w okolicy komputera T4 skorzystałem z zaprzyjaźnionego warsztatu ktory ma jakis dobrze doposażony OBD II z całą masą końcówek do różnych samochodów
A jako że interfejs ten poradził sobie bez problemów z odczytaniem błędów w moim samochodzie to postanowiłem zanabyć takie cudo.
Z tego co zauważyłem to najbardziej popularne interfejsy zbudowane są w oparciu o chipset ELM327. Umozliwiaja one odczyt parametrow silnika i kasowanie błędów DTC (czyli kontrolka check engine). Mozna przy uzyciu tego cuda jak wiadomo monitorowac samochód w czasie jazdy co tez pozwala wykryć niektore usterki.
Oczywiście nie da sie przy użyciu tego urzadzenia zaprogramowac kluczyków, skasować błędów poduszek itd. To tylko narzedzie do diagnostyki silnika. Ale dla moich potrzeb chyba wystarczające.
Czy ma ktoś doświadczenia w używaniu tego typu urządzeń z Roverami i na co mam zwrócić uwage kupując cos takiego ? Jakie oprogramowanie polecacie - aby poradziło sobie z moim MG TF ?

maco - Sro Mar 26, 2008 13:41

nikt nie chce podzielić się wiadomościami ? :grin:
Brt - Sro Mar 26, 2008 14:06

może nikt z czegoś takiego nie korzysta ;)
piter34 - Sro Mar 26, 2008 14:12

Brt napisał/a:
może nikt z czegoś takiego nie korzysta ;)

Jak to nie?:
http://forum.roverki.eu/v...&highlight=obd2

:lol: