Zobacz temat - [R200 1.4i 98r] szyberdach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 98r] szyberdach

kris_1987 - Nie Mar 23, 2008 13:33
Temat postu: [R200 1.4i 98r] szyberdach
[R200 1.4i 98r]
Witam, pytanko mam, ostatnio pomyślałem sobię, że dobrze bybyło zrobić szyber bo to fajny bajer, ale czy to nie jest zbyt dużo roboty i pieniędzy?? chciałbym poznać Wasze opinie!!!
bo słyszałęm, że to trzeba z całym dachem kupować a to juz tak to mi się nie chce samochodu ciąć ;-)
pozdrawiam i czekam na Wasze rady !! !

Chester - Nie Mar 23, 2008 14:01

i tak będziesz musiał wyciąć kawałek dachu pod szyber... jeśli masz klime to raczej nie ma się co pchać w taka inwestycje...
DawidNB - Nie Mar 23, 2008 15:21

a 1000 zł możesz się z tą inwestycją nie zmieścić
ploomy - Nie Mar 23, 2008 15:42

O ile się nie mylę to w Jabłonnie naprzeciwko ul. Szkolnej jest ktoś kto robi szyberdachy. Zajrzyj i popytaj co i jak.
zouza - Nie Mar 23, 2008 15:50

Spotkałam się poglądem, że nie fabryczne szyberdachy ciekną w prawie 100%.
Tak naprawdę nie wiem ile w tym prawdy, ale może warto byłoby się zainteresować zanim sobie wytniesz dziurę dachu ;)

przempu - Nie Mar 23, 2008 23:52

Witam,
Dorzucę 2 gr ode mnie w tej kwestii.

Nie tylko niefabryczne szyberdachy ciekną... Otóż mam "dwusetkę" z fabrycznym oknem w dachu i oto moje spostrzeżenia:

"na plus"
- w cieple dni super rzecz! Zdecydowanie lepsza cyrkylacja powietrze = chłodniej (nie mam klimy)
- można podziwiać niebo w słoneczne dni :)


"na minus"
- hałas przy więszych prędkościach
- cieknie w deszczowe dni (ostatnio mialem nawet mokry fotel - podjechałem do znajomego blacharza i powiedzialem, zeby zerknał - zasilikonował cos i powiedzial, ze OK, ale niestety nadal to samo bylo..., wiec sam sie wziąlem i okazalao sie, że woda zamiast nad uszczelka płynęła pod nia i stąd ciekło)

to w sumie tyle..
szczerze mowiac, to wolalbym zainwestowac w klime, bo cena zblizona, a IMO mniej klopotów i bardziej przydatne np w deszczowe dni (odparowanie szyb)

pozdrawiam
przempu

zouza - Pon Mar 24, 2008 10:07

przempu napisał/a:


"na minus"
- hałas przy więszych prędkościach
- cieknie w deszczowe dni (ostatnio mialem nawet mokry fotel - podjechałem do znajomego blacharza i powiedzialem, zeby zerknał - zasilikonował cos i powiedzial, ze OK, ale niestety nadal to samo bylo..., wiec sam sie wziąlem i okazalao sie, że woda zamiast nad uszczelka płynęła pod nia i stąd ciekło)



Głośno jest to fakt, ale u mnie to chyba kwestia uszczelki, ale nie cieknie, nawet sie nie poci, suchutko mam nawet w największe ulewy.

ploomy - Pon Mar 24, 2008 10:23

No niestety szyberdachy także wymagają okresowego przeglądu stanu uszczelek, kanalików odprowadzających wodę, itp. Większość właścicieli o tym notorycznie zapomina a później dziwią się że mają mokre zadki :lol:
Jeśli chodzi o hałas to masz dokładnie taki sam efekt jakbyśmy otworzyli sobie szybę. Fizyki nie zmienimy. Prędkość trzeba zmniejszyć żeby móc w pełni docenić uroki posiadania dziury w dachu. W sumie trudno delektować się wykwintną potrawą jak zjada się ją w dwie minuty :grin:

zouza - Pon Mar 24, 2008 10:26

ploomy napisał/a:
No niestety szyberdachy także wymagają okresowego przeglądu stanu uszczelek, kanalików odprowadzających wodę, itp. Większość właścicieli o tym notorycznie zapomina a później dziwią się że mają mokre zadki :lol:
Jeśli chodzi o hałas to masz dokładnie taki sam efekt jakbyśmy otworzyli sobie szybę. Fizyki nie zmienimy. Prędkość trzeba zmniejszyć żeby móc w pełni docenić uroki posiadania dziury w dachu. W sumie trudno delektować się wykwintną potrawą jak zjada się ją w dwie minuty :grin:


:ok: święta racja. Ja uwielbiam mój szyberdach. Najfajniej jest w nocy po oświetlonej drodze :serducha:

ralfi83 - Pon Mar 24, 2008 10:52

przyznaje, szyber piekna sprawa
kris_1987 - Pon Mar 24, 2008 23:06

dzięki za opinie w sumie to nie wiem co zrobić hehe, klimę mam to nie jest dla mnie problem, po prostu dobry dodatkowy bajer hehe :P
Botanix - Pią Mar 27, 2009 10:22

Podeopnę się pod temat żeby nowego nie zakładać. Ja chciałbym na odwrót, czy da się usunąć szyberdach :) ?
szoso - Pią Mar 27, 2009 10:32

Botanix napisał/a:
Podeopnę się pod temat żeby nowego nie zakładać. Ja chciałbym na odwrót, czy da się usunąć szyberdach :) ?

jak się chce to można wszystko zrobić :wink:
można zaspawać
zmienić podsufitkę i po szybrze nie ma śladu :smile:

Botanix - Pią Mar 27, 2009 10:50

A jakie orientacyjnie byłyby koszta takiej zabawy? Mieszkam w Anglii i mam tutaj dojście do części Roverkowych całkiem niemałe i zastanawiam się czy nie prościej/taniej byłoby zmienić dach ( da się ? )
am_k - Pią Mar 27, 2009 11:22

Botanix, Da się.
Sam to przerabiałem, po małym dachowaniu.
Tyle,że kupiłem dach z szybrem, ale jest ok.
Roboty niewiele, pod uszczelkami rozwiercasz nity, wkładasz nowy i jest.
Blacharz sobie poradzi, małe malowanko pod kolor i śmigać.