Zobacz temat - [R214 1997] świeci kontrolka SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1997] świeci kontrolka SRS

waldi80 - Pon Mar 24, 2008 14:53
Temat postu: [R214 1997] świeci kontrolka SRS
Witam.
Mam problem z Rover-em 214. Dotychczas było wszystko ok, natomiast dziś po przekręceniu kluczyka kontrolka SRS zgasła ale potem zapaliła się na nowo. Po ponownym odpaleniu zgasła bez problemu. Następnym razem znów zgasła a po chwili zapaliła się na nowo. Posiadam 1 poduszkę powietrzną. Co to może być??????

Skiba - Pon Mar 24, 2008 15:34

Sprawdź kostki od napinaczy to często pomaga ... może to też być usterka taśmy od poduchy przy kierownicy. Poszukaj na forum o SRS, napisano już o tym wiele w tym dziale.
FSEbola - Pon Mar 24, 2008 19:34
Temat postu: Re: [R214 1997] świeci kontrolka SRS
waldi80 napisał/a:
Witam.
Mam problem z Rover-em 214. Dotychczas było wszystko ok, natomiast dziś po przekręceniu kluczyka kontrolka SRS zgasła ale potem zapaliła się na nowo. Po ponownym odpaleniu zgasła bez problemu. Następnym razem znów zgasła a po chwili zapaliła się na nowo. Posiadam 1 poduszkę powietrzną. Co to może być??????


:lol: wejdz tu --->>>kontrolka SRS
.

darecki_gb - Sro Mar 26, 2008 14:02

witam u mnie w mojej 216 bylo to samo teraz juz nie swieci i dziala poprawnie nie robilem nic bedac u mechanika powiedzial ze to normalka
Dzenson - Sro Mar 26, 2008 22:18

darecki gb napisał/a:
witam u mnie w mojej 216 bylo to samo teraz juz nie swieci i dziala poprawnie nie robilem nic bedac u mechanika powiedzial ze to normalka


"Normalka" ... :cool: brawo dla mechanika :cool:

Sprawdź przy okazji czy działa klakson. Jak nie - taśma - jak tak - kostki. Mniej szukania, szybsza diagnoza.

PHJOWI - Sro Mar 26, 2008 22:26

to nie jest do końca że jak działa sygnał to taśma jest ok, dzisiaj wymianiałem taką taśme co sygnał był a kontrolka nie gasła, po wymianie jest ok.
Dzenson - Sro Mar 26, 2008 22:30

PHJOWI napisał/a:
to nie jest do końca że jak działa sygnał to taśma jest ok, dzisiaj wymianiałem taką taśme co sygnał był a kontrolka nie gasła, po wymianie jest ok.


Ale najczęściej jednak brak sygnału świadczy o zerwaniu taśmy. Ale pewnie gdyby taśma o której wspominasz "pojeździła" jeszcze troszkę to w końcu i sygnał by padł.
Zależy jak to się tam zaczyna zrywać itd.