Zobacz temat - [214i] Problem z odpaleniem zimnego i nie tylko
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Problem z odpaleniem zimnego i nie tylko

immk83 - Sro Mar 26, 2008 22:10
Temat postu: [214i] Problem z odpaleniem zimnego i nie tylko
Hej posiadam roverka 214i z 97r 172000km. Moj problem jest następujący, mam problem z odpaleniem silnika, zauważyłem ze problem nasila się z obniżeniem temperatury. Jak silnik jest cieply to do zapalania wystarczy dodać gazu, ale jak jest zimny np po nocy to musze kilka razy kręcić w tym czasie silnik łapie i znów przerywa i tak kilka prób az wkoncu załapie. Pisałem juz w jednym poście o tym ale wtedy nie wiedziałem ze to zależy od temperatury. I teraz moja prośba, bo chciałem sprawdzić czujnik temperatury, czy możecie mi napisać który czujnik mam sprawdzić, bo jest czujnik temperatury powietrza (ten w kolektorze ssacym) oraz dwa czujniki tam przy wyjsciu z silnika na chłodnice(jeden z boku drugi od spodu) nie wiem który mam sprawdzić. Jeżeli wszytskie to jakie opory powinny byc na każdym z nich. Z góry dziekuję.

Pozdrawiam Irek

piter34 - Czw Mar 27, 2008 16:30

immk83 napisał/a:
zy możecie mi napisać który czujnik mam sprawdzić, bo jest czujnik temperatury powietrza (ten w kolektorze ssacym) oraz dwa czujniki tam przy wyjsciu z silnika na chłodnice(jeden z boku drugi od spodu) nie wiem który mam sprawdzić.

Ten z dwoma kabelkami ;-)

immk83 napisał/a:
Jeżeli wszytskie to jakie opory powinny byc na każdym z nich.

Zapraszam do lektury technicznego FAQ na stronie klubowej. Gdybyś tam zajrzał, to w ogóle nie założyłbyś tego tematu na forum. :P

julita - Pią Mar 28, 2008 18:50

Witam, od dłuższego czasu mój 214Si miał podobne objawy - utrudnione odpalanie, kapryśna praca silnika.
Nie pomogła specjalnie wymiana świec i kabli ubiegłej zimy.
Wymiana czujnika temperatury też na krótko pomogła - kaprysy trwały.
Po przestudiowaniu postów na forum przyczyna się znalazła - była nią pęknięta wtyczka czujnika płynu chłodzącego-czasem stykała, czasem nie.
Uruchom zimny silnik i sprawdź czy włączył się wentylator - jeśli tak to sprawdź wtyczkę czujnika na kolanku przewodu gumowego przy chłodnicy - prawa strona.
Powodzenia.