Zobacz temat - [R all] Nasadka do nakrętek antyzłodziejskich na koła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] Nasadka do nakrętek antyzłodziejskich na koła

paff - Pią Mar 28, 2008 21:48
Temat postu: [R all] Nasadka do nakrętek antyzłodziejskich na koła
Witam

Poszukuje posiadacza nasadki sluzacej do odkrecania nakretek zabezpieczajacych aluzy przed kradzieza, posiadam (tak mi sie wydaje) orginalny patent Roverkowy, czyli nasadka jest okragla w srodku i ma dwa przeciwlegle wypusty.
Moja sie zniszczyla a tak sie skada ze chcialbym odkrecic kola. Gdzie szukac pomocy??

Zwracam sie z prosba do forumowiczow i klubowiczow z Bydgoszczy, gdzie mieszkam, o uzyczenie na chwile takowe nasadki, co bym mogl zamienic nakretki na standardowe.

Jesli ktos moze mnie poratowac wysylkowo, albo wie gdzie to tanio nabyc lub dysponuje inna rada tez bede wdzieczny :-)

pozdrawiam
Paff

thef - Pią Mar 28, 2008 22:35

A nie prościej dospawać jakąś zwykłą nakrętkę i odkręcić zwykłym kluczem?
Damianin - Pią Mar 28, 2008 22:40

Dospawać kawał druta do nakrętki i odkręcić. Nasadka od innej nakrętki nie będzie pasowała. Z zabezpieczających polecam nakrętki hbm ok 60 zł komplet do roverka lub hondy, wykonane znacznie solidniej niż oryginały (po samej wadze można to zauważyć ;) ) Mnie tą nasadkę rozwalił oponiarz odkręcając kółka pneumatykiem.
Brt - Pią Mar 28, 2008 22:49

własnie kupiłem takie zabezpieczające i only ręczne do/od kręcanie, bo pneumatyk to nie ma za grosz czucia :P . Oponiarze to zazwyczaj mają głęboko gdzieś nakrętki/felgi/koła. Znajmomemu tak 2 alufelgi porysowali i jeszcze byli zdziwieni, że się wkurzył.
Damianin - Pią Mar 28, 2008 23:36

Do mnie bezczelnie powiedzial, że "moje felgi to moglem mu o tym powiedziec ze sie pneumatykiem zabezpieczenia nie odkręca. Skąd mial to wiedzieć jak mu instrukcji nie dałem" :)) Chociaż jak się znaliśmy to opony u niego dobre kupiłem :D
paff - Pią Mar 28, 2008 23:59

ale ja chce to po raz pierwszy i ostatni odkrecic i sie tego pozbyć :-) i kupic jakies sensowne nowe, ale mam zagwozdke bo mam dwie takie na aucie juz :-(
Kunce - Wto Kwi 01, 2008 22:12

miałem taki sam problem w R45 brak klucza do tych śrub, tylko u mnie te rowki w nakrętce były blisko siebie (ale to nieistotne).
Pokonałem to w ten sposób że kupiłem nasadkę nr 21 taką masywniejszą i w te rowki osadziłem na plastelinie żeby nie wypadły dwa 1 centymetrowe kawałki drutu chyba fi 6 i na to nabiłem nasadkę. Wszystkie śrubki zabezpieczające puściły . Życzę powodzenia.

paff - Wto Kwi 01, 2008 22:19

heh, została mi jedna sruba do pokonania..bede musial cos uczonego wymyslic ;-) sprobuje kluczem 19 z dodatkiem jakis kawalkow druta albo gwozdzia
7Tomi - Wto Kwi 01, 2008 22:26

A wystarczyłaby nasadka 16kątna calowa :D Rozmiaru nie pamiętam ale wszystkie nią odkręciłem.
Sprawa druga klucz od innego auta by CI nie pomógł. Każde zabezpieczenie ma rowki nacinane pod innym kątem. Znaleźć drugie takie same jak Twoje to jak 6ka w totka ;)

paff - Wto Kwi 01, 2008 22:28

Tomi_114, - przymierzalem sie do wielokatnej 18mm ale byla za ciasna i do 19mm ta byla za luzna.....walczylem i poleglem ;-) ale sprobuje jeszcze z 19mm i cos wsadze w te rowki :roll:
7Tomi - Wto Kwi 01, 2008 22:35

paff napisał/a:
Tomi_114, - przymierzalem sie do wielokatnej 18mm ale byla za ciasna i do 19mm ta byla za luzna.....walczylem i poleglem ;-) ale sprobuje jeszcze z 19mm i cos wsadze w te rowki :roll:


Bo to calówka ;) jak sie nie myle 11/16 ale sprawdzę jeszcze.