Zobacz temat - [R220 SDi 98r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi 98r]

darekg9 - Sob Mar 29, 2008 13:31
Temat postu: [R220 SDi 98r]
Witam, posiadam roverka 220d podczas podladowywania akumulatora klema od prostownika zwarla mi z obudową nie wiem czy to jest moduł czy też komputer objawy są takie że po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon brzęczy w puszce w której są 4 przekażniki [ obok akumulatora]nie świeci kontrolka check enigme ani świece żarowe ,rozrusznik kręci ale bez efektu PROSZE O POMOC dodam ze obrotomierz i predkościomierz po przekręceniu kluczyka podchodzą do połowy skali bezpieczniki sprawdziłem był 1 spalony zmieniłem i dalej to samo
PHJOWI - Sob Mar 29, 2008 13:34

mogłeś wysłać komputer w kosmos :( , odłącz kompa i zobacz czy nadal będzie brzęczeć??

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 13:37 ]
sprawdz przekażniki i bezpieczniki , może tylko się spaliły...

darekg9 - Pon Mar 31, 2008 20:26

sprawdziłem bezpieczniki i styczniki założyłem inny komputer i dalej to samo

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 21:09 ]
widzę, że chyba nikt nie miał podobnego przypadku , moze ktoś kto się zna bylby chetny naprawić z okolic dolnego śląska bo mi już ręce opadają

piter34 - Sro Kwi 02, 2008 15:28

darekg9 napisał/a:
widzę, że chyba nikt nie miał podobnego przypadku , moze ktoś kto się zna bylby chetny naprawić z okolic dolnego śląska bo mi już ręce opadają

Do Wrocławia daleko? Może Gawin da radę?

darekg9 - Sro Kwi 02, 2008 16:02

Witam ,do wrocka mam 60 km możesz podać dokładniejsze namiary na Gawina

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 21:31 ]
witam ponownie a jednak komputer dzięki za trafną podpowiedż PHJOWI KOMPUTER OD ROVERA 42O działa bez synchronizacji z immobilajzerem pozdrawiam i dzieki

piter34 - Czw Kwi 03, 2008 10:57

darekg9 napisał/a:
KOMPUTER OD ROVERA 42O działa bez synchronizacji z immobilajzerem pozdrawiam i dzieki

Następnym razem używaj proszę przecinków i kropek, bo trudno Ciebie rozczytać. :/
Piloty od alarmu synchronizują się z centralką od alarmu, zatem podmiana komputera jak słusznie zauważyłeś nie wymaga grzebania w immo/alarmie.

PHJOWI - Czw Kwi 03, 2008 12:25

jakbyś odrazu mówił że było kombinowane z silnikiem to było by dawno po problemie ale i tak gratuluje że chodzi.
darekg9 - Czw Kwi 03, 2008 22:20

witam, ponownie po wymianie komputera wszystko niby ok.kontrolki gasną,świece grzeją pompa paliwowa bzyczy i niby wszystko ok. Problem polega na tym że,po odpaleniu zaraz gaśnie.Próbowałem odpowietrzyć i dalej to samo ,odpali i gaśnie .Sprawdzałem błędy komputera i cały czas mruga tylko 12 . Nie wiem co to może być za przyczyna . Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.Po dokładniejszej analizie, zauważyłem że po odpaleniu pompa przestaje działać . PO ponownym cofnieciu stacyjką do poz 0 ,i ponownym włączeniu zapłonu znowu chodzi . Czyżby też ten komputer ?? ????
thef - Czw Kwi 03, 2008 23:17

Sprawdź samą stacyjkę, może coś nie tak tam z przewodami i elektrozawór wyłącza pompę wtryskową.
darekg9 - Pią Kwi 04, 2008 18:51
Temat postu: problem rozwiązany!!!!
Stacyjka jest sprawna ,ale to podobno immobilajzer odcina paliwo.może ktoś zna sposób,aby obejść immo i połączyć pompę. By móc dojechać na zsynchronizowanie tego USTROJSTWA

[ Dodano: Czw Kwi 10, 2008 08:28 ]
Witam już wszystko ok,autko śmiga.[wina tkwiła w tym że immo odcinał zasilanie pompy paliwa]Zawiozłem komputer do dobrego elektronika samochodowego,pogrzebał ,skasował 200 zł i auto śmiga .Pozdrawiam i dzięki za pomoc