Zobacz temat - SOLVED [R200 1,4 99'] dziwny problem z uruchomieniem!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R200 1,4 99'] dziwny problem z uruchomieniem!!!

peka1980 - Sob Mar 29, 2008 20:04
Temat postu: SOLVED [R200 1,4 99'] dziwny problem z uruchomieniem!!!
Witam serdecznie!

Od kilku dni borykam się z problemem dość poważnym a mianowicie po przekręceniu kluczyka NIC się nie dzieje, cisza. Przekręcam kluczyk, jest odgłos pompy paliwa, przekręcam na rozruch i tylko słyszę cyknięcie przekaźnika. Nie zawsze ale czasami przygasa kontrolka aku i oleju. Próbowałem odpalić na kable od innego auta i nic! Odpala tylko na zapych! Dzięki temu dojechałem do elektryka - diagnoza wg niego prosta, rozrusznik. Po regeneracji rozrusznika faktycznie odpalił i pojechałem do domu. Rano znowu ne odpalił. (dobrze że zaparkowałem na górce) Pojechałem na reklamację i elektryk swirdził, że rozrusznik tak czy siak był trefny a w tym przypadku jest to jescze wina przewodu masy. Przeczyścił, odebrałem i wydawało się że po sprawie. Jednak nie! Dziś troszkę pojeździłem ale po 2 godzina powrócił upiór!!! :beczy: Ktoś ma pomysł co z tym dalej?
Co mogę posprawdzać lub co mam zasugerować elektrykowi?
Z góry dziękuję za porady.

Chester - Sob Mar 29, 2008 20:20

napewno cos nie tak z rozrusznikiem poszukaj na forum było do X razy
azor77 - Sob Mar 29, 2008 20:26

Niech macher sprawdzi cewkę elektromagnesu rozrusznika, być może jej żywot się skończył :sad:
peka1980 - Sob Mar 29, 2008 21:06

Chester napisał/a:
napewno cos nie tak z rozrusznikiem poszukaj na forum było do X razy

Cały rozrusznik jest po regeneracji w specjalistycznej firmie, nawet wygląda jak nowy. Wymienili w nim "bendix", łożyska i coś jeszcze. Sam w sobie jest sprawny.

sTERYD - Sob Mar 29, 2008 23:02

to jeszcze moze byc przerwa w obwodzie wlacznika elektromagnesu.
Czy sprawdzales, czy w trakcie tej usterki do tego cienkiego kabelka na wsuwke dochodzi napiecie?
moze jest po prostu luzny...

piter34 - Sro Kwi 02, 2008 13:22

peka1980, rozwinął się jakoś problem?
peka1980 - Wto Kwi 08, 2008 21:03

Witam
Musiałem trochę potestować zanim nabrałem pewności!
Po pierwsze to NIE rozrusznik, tak czy siak mam świeżynkę po regeneracji :mrgreen:
W sumie 3 razy jeździłem na reklamację ale wykryli. Winnym okazał się kabel masy przy rozruszniku. Nie był dokręcony mocno gdyż ukręcili gwint na śrubie a ponadto był trochę upalony. Naprawa banalna, przykręcenie do innej śruby i regeneracja kabla!
Ale muszę przyznać, że musiałem naprowadzać elektryka co ma sprawdzić (wg Waszych sugesti za co Wam dziękuję).

Auto odpala bez zarzutu!!!

Pozdrawiam wszystkich