Zobacz temat - [R45] Emisja spalin - wysokie parametry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Emisja spalin - wysokie parametry

piorun1111 - Pon Mar 31, 2008 21:24
Temat postu: [R45] Emisja spalin - wysokie parametry
Witam , potrzebuje jak najszybciej porady , czy rozwiązania problemu , otóz byłem na przeglądzie , przeszedlem prawidłowo wszystko , oprócz emisji spalin , autko jest z 2000 r . jest to rover 45 , 1.4ie 16v

wynik z emisji wygląda następująco

Temperatura pomiaru/ oil temperature 84 stopnie C


niskie obroty
CO. 1.73 vol% ------------------ limits 0,5 % FAIL

wysokie obroty
Lambda: 0.962 ----------------- Between 0.97 and 1.03 Fail
CO. 1.35 vol% ---------------------- above 0.3% Fail

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 21:54 ]
czy wymiana katalizatora na nowy obniży te wartości do prawidlowych , czy nie

generalnie czy wymiana katalizatora pomoże?

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 22:30 ]
i co cisza???????????

rovero - Wto Kwi 01, 2008 13:28

piorun1111, zapoznaj się z Zasadami Kącika Usterki i Porady Techniczne i zmień temat na zgodny z zasadami. Możesz to zrobić klikając przycisk EDYTUJ przy swoim pierwszym poście w tym temacie.
maciej - Wto Kwi 01, 2008 13:33

Po pierwsze, nie denerwuj się - nie spodziewaj się odpowiedzi natychmiast późnym wieczorem.

Pod drugie popraw temat, bo jak dasz wszystkie istotne dane w temacie, to szybciej zajrzą do niego ci co się znają na Twoim modelu.

Po trzecie, to ja bym chyba zaczął od sprawdzenia sondy lambda, a nie od katalizatora, bo to ona może być przyczyną (zły skład mieszanki -> zły skład spalin).

piter34 - Sro Kwi 02, 2008 16:09

piorun1111 napisał/a:
niskie obroty
CO. 1.73 vol% ------------------ limits 0,5 % FAIL

Na niskich obrotach nie sprawdzają lambdy?

piorun1111 napisał/a:
wysokie obroty
Lambda: 0.962 ----------------- Between 0.97 and 1.03 Fail
CO. 1.35 vol% ---------------------- above 0.3% Fail

Faila masz za zbyt niską lambdę (bogata mieszanka), a wysokie CO jest tego konsekwencją.

Sprawdź sondę.

piorun1111 - Sob Kwi 05, 2008 22:50

ok sprawa wygląda tak

na początek 2 dni temu wymienilem katalizator na nówkę, potem pojechałem na analize spalin - nic nie pomoglo

potem coś mnie olśnilo , sprawdziłem świece , były w krytycznym stanie chociaż miałem te long life (długożywotne ) zmiana świec- na nowe
na drugi ogień poszła przepustnica z potencjometrem , okazalo się że jest niewielki prześwit w środku , następnie przeplywomierz powietrza tzw krokowka poszła do kosza . zamontowałem nową

po tych zabiegach pojechałem na analizę spalin

wynik

niskie obroty
lambda - 1,012 norma pomiędzy 0,97-1,03
co - 0,12 norma 0,5

wysokie obroty
lambda - 1,021 norma jak powyżej
co - 0,07 norma 0,3


lambde mialem 2 - miesięczną ngk , więc stwierdziłem że zepsuta nie jest , ponieważ coś może dawać ( czytaj coś. pewne elementy tj . przepustnica , potencjometr , krokówka, świece ) nieprawidłowe parametry skutkujące przekłamaniami lambdy. postawiona teza okazała się tafna .

podsumowanie
koszty
150euro katalizator (bosal)
51euro świece (denso long life platinium)
przepustnica - free
potencjometr - free
krokówka - free

free dlatego że coś za coś jak to się mówi , każdy ma jakieś tam uklady i układziki

piter34 - Pon Kwi 07, 2008 14:09

piorun1111, fajnie że już wszystko OK. Mam nadzieję, że ten wątek będzie pomocny dla wielu innych osób przeglądających forum :ok: