Zobacz temat - [R416] Sonda lambda.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Sonda lambda.

Lechos - Nie Kwi 06, 2008 10:46
Temat postu: [R416] Sonda lambda.
Czy kolory przewodow idacych z sondy powinny byc takie same jak kolory przewodow juz za kostka? W moim przypadku kolor czarny z sondy laczy sie w kostce z kolorem szarym.
Wczoraj mierzylem napiecie na sondzie (czarny przewod) przy rozlaczonej kostce (moze musi byc podlaczona?) i oscylowalo miedzy 0.47-0.53 po dodaniu gazu podnosilo sie do 0.64 a po ujeciu spadalo praktycznie do zera (0.04). Meczy mnie mala roznica na wolnych obrotach, bo chyba powinna wachac sie miedzy 0.2-0.8 a moze jest to wina wolnego miernika (cyfrowy)?.

Brt - Nie Kwi 06, 2008 14:35

przy pomiarze sondy kostka musi być podłączona.
Lechos - Wto Kwi 08, 2008 14:58

No Panowie----- śmiało :)
giewu - Wto Kwi 08, 2008 15:09

Lechos napisał/a:
Czy kolory przewodow idacych z sondy powinny byc takie same jak kolory przewodow juz za kostka?

kolory są zupełnie inne ;)

Lechos - Czw Maj 08, 2008 09:02

Wczoraj z racji tego, ze wpadl mi w rece miernik (lektroniczy--made in Tesco) zmierzylem sonde na podlaczonej kostce i wyszly mi wartosci od 0,2 do 0,55 po dodaniu gazu wzrosly do 0,8. Przy trzymaniu silnika na obrotach 3 tys. utrzymywaly sie znow na 0,2 - 0,55. Pytanie--- czy sonda juz pada, czy moze miernik troche usrednia? I czy padajaca sonda moze byc przyczyna podszarpywania podczas delikatnego dodawania gazu na nizszych biegach (chyba tylko koryguje sklad mieszanki przy jednolitych obrotach)?.
piter34 - Czw Maj 08, 2008 15:44

0,55 V max to tak jakby sonda pracowała w złym zakresie.... wychodzi na to, że mieszanka jest uboga.

Aby wyeliminować błąd miernika ("tescowego" :lol: ) dlla pewności podjedź na analizator spalin do stacji diagnostycznej (badanie kosztuje 14PLN) i sprawdź jaki masz współczynnik lambda.