Zobacz temat - [R420] Przewody zapłonowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Przewody zapłonowe

GG - Nie Kwi 06, 2008 17:32
Temat postu: [R420] Przewody zapłonowe
Przymierzam się zakupu przewodów zapłonowych do mojego Rovera. Co myślicie o tych przewodach: http://www.janmor.pl/
Będą dobre czy szukać przewodów innych firm np: takich? Znalazłem jeszcze przewody NGK za ok 165 zł. A tak na marginesie to czy ja mam zapłon elektroniczny, czy może powinienem pomyśleć też o palcu, kopułce itd.?

Skiba - Nie Kwi 06, 2008 17:37

Kolego dopisz coś w temacie, co zaraz jakiś Mod z czerwienią wyskoczy ;)
konrad99 - Nie Kwi 06, 2008 18:33

podepne sie bo nie warto zaczynac nowego watku

czy polecacie swiece i przewody NGK dla silnika z LPG ?

areek - Nie Kwi 06, 2008 19:06

hi
janmor nigdy, szajs jakich malo. Wiem z wlasnego , przykrego doswiadczenia.
polecam bosch/ngk ceny znormalnialy.

sTERYD - Nie Kwi 06, 2008 20:02

GG, czy masz zapłon elektroniczny to najpredzej się dowiesz zerkając pod maskę ;)
jeśli masz 5 przewodów WN (a chyba masz :wink: ) to powinieneś też zadbać o kopułkę i palec...

a w ogóle to zmieniasz profilaktycznie, czy coś się dzieje złego?? :???:

jeśli chodzi o przewody to ja z kolei nie polecam bosh ;)

GG - Nie Kwi 06, 2008 21:49

konrad99 napisał/a:
czy polecacie swiece i przewody NGK dla silnika z LPG ?

Świece NGK mogę z czystym sumieniem polecić. W poprzednim aucie miałem takowe z instalacją gazową i zero problemów, już chyba z 50 tyś km na nich zrobiłem...
Cytat:
a w ogóle to zmieniasz profilaktycznie, czy coś się dzieje złego?? :???:

Mam taki efekt, że po około minucie po zapaleniu, autem zaczyna trochę trząść (silnik chodzi niepłynnie, słabiej przyspiesza). Po 2-3 minutach jak auto się rozgrzeje, ten efekt ustępuje. Najgorzej było w mrozy i jak jest bardzo wilgotno. P. Midowicz oglądał i mówił, że te przewody, które mam nie wytrzymują roku, a od roku ja osobiście na nich jeżdżę. Ile jeździły wcześniej tego nie wiem.
Właśnie mi się przypomniało, że jak w wakacje wymieniałem świece to jedna była dosyć nadpalona w miejscu, gdzie kontaktuje się z przewodem (jakieś przebicie pewnie było). Kabel wewnątrz trochę przeczyściłem z czarnego osadu i było dobrze.
Czy takie zachowanie może mieć jeszcze jakieś inne przyczyny poza przewodami WN?

sTERYD - Nie Kwi 06, 2008 23:21

no to rzeczywiscie prosza sie o wymiane,
jesli po tym nic sie nie zmieni, to jeszcze kopulka i palec ;)

Marrkus - Pon Kwi 07, 2008 03:07

Obawiam się, że w aucie GG nie ma kopułki i palca. ZTCW po zmianach w '96 wprowadzono zapłon elektroniczny. Te przewody z InterCars-u są dla modeli z kopułką. W Focie mają Bosha za 203 a u Tomiego są NGK za prawie 300.
GG - Pon Kwi 07, 2008 09:52

Marrkus napisał/a:
W Focie mają Bosha za 203 a u Tomiego są NGK za prawie 300.

Cholernie drogie te przewody, szczególnie NGK...

zdzich44 - Pon Kwi 07, 2008 10:28

W Intercars są Bosche za 190zł i Sentech za niecałe 80zł, te ostatnie możesz zmieniać co chwilę w takiej cenie. ;)
GG - Pon Kwi 07, 2008 10:53

Cytat:
W Intercars są Bosche za 190zł i Sentech za niecałe 80zł, te ostatnie możesz zmieniać co chwilę w takiej cenie. ;)

Znalazłem kable NGK RC-RV301 w cenie 125 zł :grin: (te same co u Tomiego). Będę miał jutro, zobaczymy czy to coś pomoże...

Marrkus - Pon Kwi 07, 2008 14:16

Możesz kupić i dla mnie? Albo dać namiary??
GG - Pon Kwi 07, 2008 15:19

Marrkus napisał/a:
Możesz kupić i dla mnie? Albo dać namiary??

ZTCW kupiłem ostatni komplet :/ ale zadzwoń tutaj i zapytaj. Masz jeszcze telefon + 48 32 604 10 10.

Marrkus - Wto Kwi 08, 2008 16:54

Niestety ta firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej :sad: nici z tanich przewodów...

[ Dodano: Sro Kwi 09, 2008 21:17 ]
Jakim cudem Ci sprzedali? Kupowałeś na firmę ?