Zobacz temat - SOLVED [R214 Si 97] Wymiana mieszka gałki biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R214 Si 97] Wymiana mieszka gałki biegów

bandieta - Wto Kwi 08, 2008 18:42
Temat postu: SOLVED [R214 Si 97] Wymiana mieszka gałki biegów
Cześć,

czy może mi ktoś opisać jak się za to zabrać :) ? Probowałem szukać postów, ale nie umiem znaleść podobnego tematu.

longas - Wto Kwi 08, 2008 19:19

a szkoda.....bo jest kilka

odkrecasz sruby po bokach
podnosisz konsole...szukasz dwoch srubek pod spodem trzymajace mieszek
odkrecasz wymieniasz i składasz wszystko

uwazaj na zatrzaski

Yassu - Wto Kwi 08, 2008 20:13

Wymieniałem mieszek u siebie. Nie jest to takie trudne, musisz uważać tak jak już wspomniano na zatrzaski. powyciągaj od razu włączniki awaryjnych itp. odepnij przewody (uważaj! wyciągnij delikatnie, przewody już są twarde i nie są zbyt długie, uważaj żebyś nie urwał jakiegoś kabelka), wykręć śruby po bokach, podważ śrubokrętem panel sterownia szyb, wyciągnij radio od razu bo będziesz się męczył tak jak ja się męczyłem z wyciągnięciem konsoli (przeszkadza drążek zmiany biegów). Oczywiście wyciągnij popielniczkę i ręką delikatnie wyciągnij oprawkę z żarówką podświetlającą oświetlenie zapalniczki ;) nie zapomnij przy założeniu nowego mieszka ściągnąć go na tym plastiku, czy też metalowej obejmie, która jest na zatrzaskach w samej gałce zmiany biegów za pomocą opaski albo kawałka drucika miedzianego ściągnąć mieszek żeby się nie zsuwał, oczywiście od środka mieszka. Załóż, skręć i ciesz się nowym ładnym mieszkiem ;)
W załączeniu zdjęcia, tylko takie miałem. Widać na nich zatrzaski w górnej części konsoli które dość mocno trzymają i trzeba użyć trochę siły. na zdjęciu widać gałkę i ten wihajster do którego trzeba przymocować mieszek za pomocą opaski albo druciku żeby się nie zsuwał ;P

Pozdro...

arturky - Wto Kwi 08, 2008 20:24

bandieta, ja robiłem to podobnie jak Yassu, ALE nie odkręcałem konsoli, wyłączników itp.

1. Wykręcasz gałkę zmiany biegów
2. Wyjmujesz panel z przełącznikami do sterowania szybami
3. odkręcasz płaskim wkrętakiem dwie małe śrubki ( opuszcza się blaszka przytrzymująca ramkę mieszka skrzyni )
4. Umiejętnie wysuwasz go i wyciągasz w górę
5. Zakładasz drugi, dokręcasz śrubki przytrzymujące blaszkę dociskającą mieszek.
6. Zakładasz gałkę, wkładasz wyłącznik sterowania szybami na swoje miejsce i JUŻ :grin:

Metoda może zawierająca mniej rozkręcania ( panelu i wyłączników np. świateł awaryjnych ), ale wymagająca odrobinę więcej gimnastyki przy wyjęciu mieszka.

Myślę, że bez problemu sobie poradzisz. Powodzenia :grin:

bandieta - Nie Cze 01, 2008 22:30

dzieki za wszystkie odpowiedzi - faktycznie banalne to bylo - ja zdjolem konsole - thx