Zobacz temat - [R620] Przegub? tłucze się coś...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przegub? tłucze się coś...

balrog - Czw Kwi 10, 2008 21:44
Temat postu: [R620] Przegub? tłucze się coś...
Wyglądało to tak, jade autem jakies 80km/h i chciałem mocniej przychamowac, wiec nacisnalem hamulec a tu jak nie stuknie w lewym przednim kole a ja :neutral: próbowalem pojeździć powoli troszke i coś mi sie tam tłucze a nie wiem co... sciągnalem koło patrze szukam szarpie wszystko się trzyma jak powinno, założylem koło i znów jeżdże powoli żeby wyszukać co się mogło stać. Jeszcze dodam że ABS mi sie nei załączył, nie wiem czemu...

objawy są takie: gdy dodaje gazu cos sie tłucze, metalicznym dźwiękiem, jakby cos udeżalo o coś, gdy ujmuje gazu jest to samo, gdy nacisne hamulec to samo, lekko ściąga mi samochód na lewo, a jak nacisne hamulec to już w ogóle leci sobie i musze dość mocno skręcić kierownicą żeby prosto jechał, co sie dzieje? :(

Jary - Czw Kwi 10, 2008 22:08

balrog napisał/a:
a jak nacisne hamulec to już w ogóle leci sobie


No to wypada zajrzeć do zacisku hamulca w tym kole :idea:

krychu - Czw Kwi 10, 2008 22:22

pojeździj do przodu i do tyłu, nasłuch ując jakichś stuków w przegubie. Być może to jest luz na drążku reakcyjnym
balrog - Sob Kwi 12, 2008 17:21

I po kłopocie, na szczęście tylko urwałem nakrętke od stabilizatora, wystarczyło przykręcić i naprawione ;)
krychu - Sob Kwi 12, 2008 17:38

Sprawdziłeś gwint ? w moim Wehikule był do połowy pęknięty, więc warto to sprawdzić.
balrog - Sob Kwi 12, 2008 17:40

nie sprawdzałem ale i tak planuje wymiane bo jak oglądnąłem śrube to si ewsytraszyłem że taka zardzewiała byla... :|

nie wiem tylko ile mnie to wyniesie... :D

thef - Nie Kwi 13, 2008 14:30

balrog napisał/a:
I po kłopocie, na szczęście tylko urwałem nakrętke od stabilizatora, wystarczyło przykręcić i naprawione ;)
Trochę nie rozumiem jak można urwać nakrętkę stabilizatora ;) Odkręciła się czy uleciała z kawałkiem gwintu?
balrog napisał/a:
nie sprawdzałem ale i tak planuje wymiane bo jak oglądnąłem śrube to si ewsytraszyłem że taka zardzewiała byla... :|

nie wiem tylko ile mnie to wyniesie... :D
Łączniki stabilizatora przedniego to koszt 60zł za obie sztuki ;) .