Zobacz temat - [R416] Brak mocy i inne objawy. Uszczelka pod głowicą?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Brak mocy i inne objawy. Uszczelka pod głowicą?

ralfi83 - Pią Kwi 11, 2008 19:07
Temat postu: [R416] Brak mocy i inne objawy. Uszczelka pod głowicą?
Mam Roverka od niedawna jakies 2 tyg. i mam taki problem, mianowicie:

mala moc, maz w zbiorniczku wyrownawczym przypominajaca szejka mechanik mowi ze byl dodany uszczelniacz, po rozgzaniu silnika na odkreconym korku od zbiorniczka podnosi mi sie plyn tak ze wycieka ze zbiornika.
Pomozcie bo nie wiem czy to podnoszenie wody to normalny objaw czy moze nie jest walnieta uszczelka pod glowica.

Mam jeszcze jedno pytanko jak wyczyscic uklad chlodzenia z tego syfu czy moze ktos opisac krok po kroku co mam zrobic bo nie mam pojecia jak go wyczyscic.

Z gory dziekuje z pomoc i pozdrawiam.

thef - Pią Kwi 11, 2008 19:10

Proszę przeczytać dokładnie zasady kącika i poprawić temat.
Obawiam się, że uszczelka pod głowicą do wymiany. Zajrzyj jeszcze pod korek wlewu oleju.

ralfi83 - Pią Kwi 11, 2008 19:16

pod korkiem jest czysto
thef - Pią Kwi 11, 2008 19:22

Może być tak, że zabrudzenie płynu jest pozostałością po wcześniejszej usterce uszczelki pod głowicą, ale szczerze w to wątpię. Mała moc i wywalanie płynu może świadczyć o przedmuchu do układu chłodzenia, choć może też być to sprawka zepsutego korka zbiornika wyrównawczego. Proszę przeprowadzić test na obecność CO2 w płynie chłodniczym, to będziemy mieli pewność. Może masz szczęście i faktycznie to wina uszczelniacza, który pozapychał kanaliki i stąd całe zamieszanie, czego Ci życzę.

Temat powinien wyglądać trochę inaczej: [model rowerka, rok] opis bez słów typu pomocy itp. (napisz np. uszczelka pod głowicą, mała moc).

ralfi83 - Pią Kwi 11, 2008 19:26

plyn mi wywala po odkreceniu korka ze zbiorniczka
thef - Pią Kwi 11, 2008 19:33

ralfi83 napisał/a:
plyn mi wywala po odkreceniu korka ze zbiorniczka
To świadczy, że w układzie jest za duże ciśnienie. Może to być spowodowane:
1. zaklejeniem kanalików przez uszczelniacz (wątpliwe),
2. uszkodzonym korkiem zbiorniczka wyrównawczego (wymienić na nowy i oryginalny),
3. przedmuchem spowodowanym uszkodzoną uszczelką pod głowicą (wykonać test na obecność CO2 w płynie chłodniczym).

PS>Poprawiłem ten temat jeszcze raz. Zobacz jak powinien wyglądać ;)

ralfi83 - Pią Kwi 11, 2008 19:39

Dzieki za poprawienie tematu, ale jestem laikiem i nie moglem sprecyzowac tej usterki
azor77 - Pią Kwi 11, 2008 19:51

Witam

Podjedź jutro na spota na 3 stawy to obejrzymy co i jak :grin:

thef - Pią Kwi 11, 2008 20:01

azor77 napisał/a:
Podjedź jutro na spota na 3 stawy to obejrzymy co i jak :grin:
Dokładnie :D . Poczytaj ten wątek http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25568
chłopcy się przyjrzą i Ci doradzą na żywo. Jak tylko dam radę to ja też się planuję tam pokazać ;)

piter34 - Pon Kwi 14, 2008 13:50

azor77 napisał/a:
Podjedź jutro na spota na 3 stawy to obejrzymy co i jak :grin:

Nie wiem, czy kolega podjechał, ale ja osobiście z takimi objawami bałbym się autem jeździć ;-)