Zobacz temat - [R400] Wyciekający olej silnikowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Wyciekający olej silnikowy

nowy123 - Pon Kwi 14, 2008 11:48
Temat postu: [R400] Wyciekający olej silnikowy
NIestety ostatnio zauważyłem ubytek oleju w silniku ( w ciągu miesiąca jeden krzyżyk na bagnecie pomiarowym ) i małą plame pd silnikiem . Czy jest mozliwa inna usterki niż --
- uszczelka pod lub sama miska olejowa ( jak oglądałem miskę od spodu to widać na niej olej )
- uszkodzony lub niedokrencony filtr

ps Niestety niem mam możliwości wjechania na kanał i dokładnego zbadania a w W-wie mam ograniczone zaufanie do warsztatów

pzdr nowy

piter34 - Pon Kwi 14, 2008 17:24

nowy123, rozumiem, że widocznych wycieków na "górze" silnika nie ma, tak?
nowy123 - Pon Kwi 14, 2008 19:49
Temat postu: [R 400 98r. 1,6 ] wyciekający olej silnikowy
Góra silnika jest czyściutka , brak widocznych śladów oleju. jedyny olej jaki widać to mała plama podczas dłuższego ( przynajmniej jeden dzień ) postoju pod silnikiem i pod miską olejową .
pzdr nowy

PHJOWI - Pon Kwi 14, 2008 21:23

sprawdz czy masz dokręcony filtr oleju , oraz w jakim stanie jest uszczelka miski olejowej.
sTERYD - Wto Kwi 15, 2008 00:06

a czy przy wymianie oleju była wymieniana uszczelka (miedziana podkładka) pod korkiem??
po kiku 2-3 dokręceniach jest tak twarda, że prędzej zerwiesz gwint niż ona uszczelni korek ;)

Viniu - Wto Kwi 15, 2008 08:49

U mnie chwilke po kupnie auta również olej wyciekał spod korka spustowego oleju. Przyczyną była pogięta i twarda miedziana uszczelka korka. Domowym sposobem delikatnie ja wyprostowałem, przeszlifowałem i wkręciłem. Od ponad roku i 11tys. km zapomniałem, że miałem taki problem :D
nowy123 - Wto Kwi 15, 2008 09:29
Temat postu: [R 400 98r. 1,6 ] wyciekający olej silnikowy
Filtr wymieniałem już przynajmniej cztery razy , oczywiście "fachowcy-mechanicy" nigdy nic nie mówili o uszczelce , bedę musiał to sprawdzić
dzięki z radę

ps . Dzisiaj zauważyłem dziwne ślady na przednich kołach -więcej po stronie kierowcy -( zewnętrzna część felgi ) , tzn wydaje mi się, że była to jakaś tłusta substancja ( pozostawia ślad na dłużej a woda szybko by wyschła ) . Chociaż nie wydaje mi się by miało to coś wspólnego z cieknącym olejem

sTERYD - Wto Kwi 15, 2008 10:36

koła raczej na pewno nie mają nic wspólnego z wyciekiem oleju :???:
sprawdź za to gumy na przegubach ;)

nowy123 - Wto Kwi 15, 2008 21:52
Temat postu: [R 400 98r. 1,6 ] wyciekający olej silnikowy
Niestety okazało się ,że to raczej miska przecieka ( korozja ) , i ponad trzy stówki w plecy
sTERYD - Sro Kwi 16, 2008 09:33

może poszukaj używanej na szrotach :???:
swoją drogą to trochę dziwne, że miska skorodowała :/

nowy123 - Sro Kwi 16, 2008 11:10
Temat postu: [R 400 98r. 1,6 ] wyciekający olej silnikowy
Mnie też to się wydawało dziwne , ale filtr jest czysty, śruba w misce też, natomiast po dokładnym wytarciu miski olej pojawia się na niej w ciągu kilku minut ( sam spód -miejsce trochę skorodowane )
sTERYD - Sro Kwi 16, 2008 13:01

może gdzieś było dziabnięte o jakiś kamień albo cuś :???:
piter34 - Sro Kwi 16, 2008 13:08

nowy123 napisał/a:
Niestety okazało się ,że to raczej miska przecieka ( korozja ) , i ponad trzy stówki w plecy

Zrób to jak najszybciej i lepiej nie jeździj autem z taką miską.

AkUu - Nie Paź 19, 2008 11:18

Witam

Dopisze sie tu co by nie dokladac nastepnego tematu :)

Mam male pytanko, czeka mnie wymiana uszczelki miski olejowej, i teraz tak czy aby to zrobic musze wydech odkrecac? czy da sie to zrobic bez odkrecania?bo zagladalem pod autko to wyglada ze srubki wszystkie da sie odkrecic bez zdejmowania tylko pytanie czy da sie nowa uszczelke zalozyc w takich warunkach??
Jezeli trzeba rury od wydechu odkrecic czy tam tez jest jakas uszczelka??miedzy silnikiem na tymi czterema??

ps. czy ktos moze mi podac namiar gdzie w rave moge to znalesc?jakis opis wymiany?bo szukalem ale nie znalazlem :/ (pod haslem gasket/seal/oil pan/sump i inne :( )
albo jak nie ma moze jakis krotki opis?

kostas - Nie Paź 19, 2008 15:45

Te rury to kolektor wydechowy, jak to ściągniesz to też masz między tym, a silnikiem uszczelkę, ale sądzę, że miskę uda Ci się ściągnąć bez odkręcania kolektora.
sTERYD - Nie Paź 19, 2008 16:29

wystarczy odkręcić dwururkę z przodu (z tyłu jest na złączu elastycznym więc się odchyli spokojnie (tylko nie za mocno ;) ) między kolektorem, a dwururką jest uszczelka, ale myślę, że spokojnie przetrzyma jedno odkręcenie, ale jak chcesz to możesz kupić, kosztuje chyba niecałe 20 złych :cool:
AkUu - Nie Paź 19, 2008 18:19

ok dziekuje za podpowiedzi, jutro do sklepu a we wtorek do roboty :))

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 19:51 ]
no i zrobione :) zobaczymy czy dobrze :) troche gimnastyki bylo bo kanalu nigdzie nie ma i do podnosnika tez dostepu brak, wiec opcja lewarki zostala :) a wydech tez trzeba odpiac bo nie szlo sie tam dobrac :( ale zrobione, zobaczymy czy skutecznie ;)

BTW to znowu mnie w sklepie zaskoczyli bo poprosilem o filtr oleju i dostalem... Filtrona :D hehe filtr powietrza tez mam polski :) takze polskie czesci tez w IRL mozna dostac :)
a jeszcze milej wyszlo z uszczelka bo nie dostalem jej w 2 moto-sklepach wiec zadzwonilem do firmowego sklepu rovera/mg jaki sie jeszcze ostal kolo salonu... seata :) i powiedzieli ze nie maja ale na dzisiaj rano o 9 juz byl telefon ze przyjechala z anglii :D to sie nazwya szybkosc i koszt nie duzy 24euracze :)

sTERYD: takie pytanko na marginesie, zeby dobrac sie do kolektora ssacego trzeba odkrecic 7 chyba srub tak?!to wystarczy zeby go odlaczyc i wpasowac nowa uszczelke??na cos zwrocic szczegolna uwage?!zeby czegos nie uszkodzic czy cos??

Sorka za offtopa :P