Zobacz temat - [R620] Alarm zwariował całkowicie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Alarm zwariował całkowicie

mazda11 - Pon Kwi 21, 2008 20:15
Temat postu: [R620] Alarm zwariował całkowicie
Witam, mój problem polega na tym siedze se w aucie słucham muzyki aż tu nagle auto zamyka sie i otwiera i tak na przemian, kluczyki siedziały w stacyjce. Od tej pory alarm sie nie załącza i nie mrugajo kierunki przy otwieraniu/zamykaniu. Przeczyściłem krańcuwki w drzwiach i w bagażniku ale nie moge znaleśc tej pod masko czy ktoś mógłby napisać ale dać jakoś fotke? czy w dobrym kieruku szukam?? Czekam na odp. i z góry dzienki.
NEOSSS - Pon Kwi 21, 2008 22:12

Jak auto sie zamykalo i otwieralo byc moze slaby akumulator lub gdzies masy brakowalo... Stycznik na przodzie znajduje sie tuz przy samym zamky przy sprezynie mala czarna kostka prostokatna...
mazda11 - Wto Kwi 22, 2008 18:49

Alarm dalej nie działa przeczyściłem krańcówki dokładnie w drzwiach, w klapie od bagażnika, a w masce połączyłem ze sobą te kabelki od czujnika komputer widział że jest cały czas zamknięta. Ale dalej cisza nic sie nie odzywa. Szukałem w innych tematach ale nie znalazłem odpowiedzi.
zippermann - Wto Kwi 22, 2008 19:11

Centralny w ogóle nie działa ?
Nie działa ani na kluczyk, ani na pilota ?
Immo się uzbraja ?


P.S. Popraw błędy w pierwszym poście, bo aż w oczy razi... :neutral:

mazda11 - Wto Kwi 22, 2008 19:14

Pilot działa, ale przy zamknięciu nie mrugajo kierunki, alarm nie uzbraja sie a na drzwiach terz diody nie mrygają. Co robić w tej sytuacji???
zippermann - Wto Kwi 22, 2008 19:24

Efekt jakby któraś krańcówka nie działała...

Jak połączysz kable w krańcówce, to komputer będzie "widział" maskę jako OTWARTĄ, a nie zamkniętą!

mazda11 - Wto Kwi 22, 2008 19:55

A w którymś z postóww pisali że jak sie złączy to bendzie ok. To jak to jest z to masko??

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 20:06 ]
tutaj pisze o likwidacji czujnika maski z obiegu:
http://forum.roverki.eu/v...F1c%F3wka+maski

Sam już nie wiem, może jakieś pomysły.

zippermann - Wto Kwi 22, 2008 22:42

Krańcówka zwiera przewód od alarmu do masy po otwarciu maski/klapy/drzwi.
Zresztą jak już wytniesz ją to będziesz mógł sprawdzić obie opcje.

Wszystkie alarmy jakie do tej pory montowałem, lub chociaż widziałem tak miały...

Nie rozumiem tylko dlaczego zamek zaczął sam z siebie wariować...

Jak zamykasz KLUCZYKIEM drzwi kierowcy, to zamykają się wszystkie drzwi ?


Sprawdź jeszcze raz wszystkie krańcówki... najlepiej odłącz wszystkie i wtedy sprawdź, czy coś się zmieni...

mazda11 - Czw Kwi 24, 2008 17:48

Sprawdzałem wszystkie krańcówki na 100% działają poprawnie, czyste jak łza, krańcówka przedniewj maskie wycięta z obiegu, to znaczy sprawdzana alarm sie uzbroi przy połączeniu kabelków/odłączeniu. Alarm jednak sie nie uruchomil. Baterie now w pilocie i nic. Sam już nie wiem
zippermann - Czw Kwi 24, 2008 18:41

No to niestety czeka Cię szukanie po kablach. Przewód od którejś krańcówki jest zwarty do masy. (Przetarł się i dotyka do blachy np.)
thef - Czw Kwi 24, 2008 18:58

zippermann napisał/a:
No to niestety czeka Cię szukanie po kablach. Przewód od którejś krańcówki jest zwarty do masy. (Przetarł się i dotyka do blachy np.)
Co najwyżej od wyłącznika krańcowego maski, bo reszta byłaby sygnalizowana kontrolkami otwarcia i oświetleniem wewnętrznym.
zippermann - Czw Kwi 24, 2008 19:00

Może się kontrolka przepaliła :razz:
thef - Czw Kwi 24, 2008 19:07

zippermann napisał/a:
Może się kontrolka przepaliła :razz:
To jest tak trudne do zweryfikowania, że pewnie masz rację :P
zippermann - Czw Kwi 24, 2008 19:09

Mogę się założyć, że nie mam racji...
mazda11 - Czw Kwi 24, 2008 19:09

Gdy otwieram drzwi kontrolka sie pali, jak bagażnik też sie pali, więc kontrolki dobre. A ten przewód w masce jest cały pokryty taśmo więc nie dotyka blachy. Co o tym sądzicie??
NEOSSS - Pią Kwi 25, 2008 08:42

Przekrec kluczyk na zaplon, wysiadz z samochodu i zamykaj i otwieraj kazde drzwi patrzac czy gasnie kontrolka, potem poodkrecaj kazda z osobna, przeczysz i mocno podokrecaj, nastepnie przejdz do klapy i przeczysc stycznik, podejdz do maski i zrob to samo. Jeszcze jedno aby alarm sie uzbroil musisz zablokowac kierownice!!!
mazda11 - Pią Kwi 25, 2008 08:52

A czemu musi być zablokowana kierownica? kiedyś bez blokowania alarm sie uzbrajał i mrugały kierunki.
NEOSSS - Pią Kwi 25, 2008 09:08

Aby alarm sie uzbroił do końca czy to z pilota czy z kluczyka musi być zablokowana kierownica...
marthinez - Pią Kwi 25, 2008 17:39

NEOSSS napisał/a:
Aby alarm sie uzbroił do końca czy to z pilota czy z kluczyka musi być zablokowana kierownica...
Nie musi.
Jakby to był warunek to napisali by to w instrukcji auta. Zresztą ja nic nie blokuję i alarm się uzbraja. :mrgreen:
No chyba, że w R600 przed liftingiem jest inaczej.

Skiba - Pią Kwi 25, 2008 22:45

NEOSSS napisał/a:
Aby alarm sie uzbroił do końca czy to z pilota czy z kluczyka musi być zablokowana kierownica...


Nie musi ...

NEOSSS - Pią Kwi 25, 2008 23:07

No to zamknijcie auto z pilota nie blokując kierownicy i sprawdźcie czujkę w środku czy zadziała...
mazda11 - Sob Kwi 26, 2008 20:33

Mi jak działał alarm to bez blokowania kierownicy czujka w środku działała. Teraz nie wiem co robić wszystkie czujki jak nowe, działają perfekcyjnie. A kierunki nawet nie drgną nie mówiąc o alarmie.
marthinez - Sob Kwi 26, 2008 20:35

NEOSSS napisał/a:
No to zamknijcie auto z pilota nie blokując kierownicy i sprawdźcie czujkę w środku czy zadziała...
Działa bez problemu.
NEOSSS - Sob Kwi 26, 2008 21:35

Eee to u mnie jest inaczej, jak nie odbije mi stycznik przy stacyjce lub nie zablokuje kierownicy to nie uzbroje do konca alarmu...
marthinez - Sob Kwi 26, 2008 22:01

Ten stycznik powinien odbijać przy każdym wyciągnięciu kluczyka. Musisz to naprawić. :razz:
Blokowanie kiery nic do tego nie ma.

NEOSSS - Nie Kwi 27, 2008 13:43

No to wlasnie mi nie odbija i nie blokuje kierownicy i wtedy nie uzbroi sie alarm, gdy zablokuje wszystko jest gitez malinez...
mazda11 - Nie Kwi 27, 2008 14:17

Myślałem że to może w stacyjce ipek nie odbija ale wszystko ok ze stacyjko. Może coś innego mogło sie zepsuć od alarmu??
NEOSSS - Nie Kwi 27, 2008 23:22

Sprawdziles krancowki i stycznik wszystkie, odpinales kostki i wpinales? Sprawdzales bezpieczniki? Pogrzeb tez przy centralce wyjmij i wloz wtyczki...
mazda11 - Wto Kwi 29, 2008 19:10

A gdzie są te kostki co trzeba je wypiąć i wpiąć?? Które bezpieczniki trzeba sprawdzić??? I gdzie znajduje sie ta cała centralka??? Sory pewnie każdy powinien to wiedzieć ale ja jestem troche nieobeznany:-)
truten23 - Wto Kwi 29, 2008 20:02

centralka jest za konsolą środkową. Poodpinaj wtyk od niej, może trochę skorodował.... A, odepnij też na jakieś 1-5 min akumulator. U mnie to zawsze pomagało na cudowanie alarmu :wink:
powodzonka :grin:

marthinez - Wto Kwi 29, 2008 20:09

truten23 napisał/a:
centralka jest za konsolą środkową
:shock: Może w R400 tak, ale w R600 nie, bo jest w bagażniku pod tapicerką z prawej strony. :wink:
truten23 - Wto Kwi 29, 2008 20:14

eee, to się rozpedziłem :mrgreen:
Dzięki marthinez za sprostowanie :razz:

mazda11 - Wto Kwi 29, 2008 20:19

A dokładnie gdzie i co mam tam sprawdzić, to znaczy które wtyczki??
marthinez - Wto Kwi 29, 2008 20:24

mazda11 napisał/a:
A dokładnie gdzie
Tu:
Cytat:
bagażniku pod tapicerką z prawej strony
mazda11 napisał/a:
i co mam tam sprawdzić
To:
NEOSSS napisał/a:
Pogrzeb tez przy centralce wyjmij i wloz wtyczki...

truten23 - Sro Kwi 30, 2008 13:01

A jeśli masz wszystko rozgrzebane, to porozpinaj i pospinaj wszystko co żółte. Tak dla pewności :wink:
mazda11 - Czw Maj 01, 2008 21:57

Sprawdziłem to centralke, rozkręciłem jo, poodpinałem 2 wtyczki i wpiełem obejrzałem dokładnie kable(żaden nie był przetarty ani urwany) złożyłem wszystko do kupy i wszystko to samo-nie działa. Ręce mi już opadajo:-(.
piter34 - Sro Maj 07, 2008 11:18

NEOSSS napisał/a:
jak nie odbije mi stycznik przy stacyjce lub nie zablokuje kierownicy to nie uzbroje do konca alarmu...

Słowo kluczowe lub ;-)

mazda11 napisał/a:
pokryty taśmo
mazda11 napisał/a:
pod masko
mazda11 napisał/a:
nie mrugajo
mazda11 napisał/a:
z to masko
mazda11 napisał/a:
bendzie ok
mazda11 napisał/a:
wpiełem
mazda11 napisał/a:
rozkręciłem jo

mazda11 napisał/a:
Ręce mi już opadajo

Litości... Mnie ręce opadają jak to czytam. Czy słyszałeś o istnieniu literki "ą"?
Np. taśmą, maską, mrugają, ją, wpiąłem, opadają...


Co do sedna problemu, nie mam pojęcia :(

NEOSSS - Sro Maj 07, 2008 11:41

piter34 zapomniałeś o
piter34 napisał/a:
mazda11 napisał/a:
bendzie ok

:lol: