Zobacz temat - [R420] Brak przyspieszenia po 150km/godz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Brak przyspieszenia po 150km/godz

lysy_vet - Wto Kwi 22, 2008 14:34
Temat postu: [R420] Brak przyspieszenia po 150km/godz
Witam ponownie.Mój R420 już zaczyna mnie męczyć usterkami.
Byłem w weekend w trasie, jadę po autostradzie, przyspieszam i zdziwiłem się-przyspiesza do 150 km/godz a potem czuć jakby hamował i nie chce przyspieszać, ale też nie zwalnia.
Od 0-140km/godz przyspiesza normalnie.Filtr powietrza i oleju wymieniłem 5 tyś km temu, czyli jakiś miesiąc-półtora temu, a paliwa pod koniec stycznia.
Czasami czuję że jest trochę zamulony od 0-140km/godz(w tych granicach zazwyczaj jeżdżę), ale zatrzymam się na światłach, przyhamuję jak jest taka potrzeba i zaczyna chodzić "normalnie".Przypomnę tylko że ostatnio wymieniałem czujnik stopu, pompę, ustawiałem kąt wtrysku (może coś dalej nie tak z wtryskiem?).
Z góry dzięki za pomoc.
Pzdr

NEOSSS - Wto Kwi 22, 2008 17:51

A przepływkę sprawdzałeś?
lysy_vet - Wto Kwi 22, 2008 21:09

teraz nie sprawdzałem.Odepnę i jutro dam znać.
Viniu - Sro Kwi 23, 2008 08:14

Z tego co sie orientuję, to sporo wskazuje własnie na przepływkę. Sprawdź przede wszystkim, czy silnik wkręca Ci sie na więcej niz 4tys./min.... nawet na biegu jałowym.
lysy_vet - Sro Kwi 23, 2008 14:12

Po odpięciu przepływki zachowywał się tak samo, był nawet trochę bardziej "zamulony".
Jeśli chodzi o wkręcanie się do 4 tys/min, na jałowym biegu, jedynce i dwójce ok, ale już na trójce i czwórce przed 4tys/min są szarpania i nie chce dalej przyspieszać.
Wnioskuję z tego że mam przepływomierz do wymiany ??

thef - Sro Kwi 23, 2008 18:27

lysy_vet napisał/a:
Wnioskuję z tego że mam przepływomierz do wymiany ??
No właśnie nie, skoro nic nie zmieniło się na lepsze, to raczej wina nie leży po stronie przepływomierza.
NEOSSS - Czw Kwi 24, 2008 00:02

Pogrzeb przy instalacji silnikowej, poodpinaj wtyczki, poczyśc i poskładaj....
lysy_vet - Pon Maj 05, 2008 07:55

Przed weekendem wymieniłem filtr paliwa.Pomogło, jest wszystko dobrze.
Pozdrawiam