Zobacz temat - [R200 1.4i 97r.] Auto nie chce przyspieszać, brak dynamiki.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 97r.] Auto nie chce przyspieszać, brak dynamiki.

fr0sch - Wto Kwi 22, 2008 15:42
Temat postu: [R200 1.4i 97r.] Auto nie chce przyspieszać, brak dynamiki.
Dwa tygodnie temu zatankowałem na stacji "JET" 12L bzynki 95, jechałem na niej do domu 50km i następnego dnia gdy wziąłem auto po ok. 15 min silnik stracił dynamikę.
Podczas przyspieszania silnik i części karoserii wpadały w drgania.
Przeglądając silnik natrafiłem na pęknięty wężyk, który podaje powietrze do sterownika.
W tym czasie też wymieniłem świece, filtr paliwa, sprawdziłem czy kable nie mają przebicia (mają rok), kopułkę z palcem (roczne) i po tych zabiegach autem mniej trzęsie i ciut poprawiła się dynamika, lecz to nie to samo jak było przed awarią.
Na myśl przyszły mi wtryski (bo auto ma dźwięk jak diesel w wersji benzyna), więc kupiłem preparat do przeczyszczania wtrysków i przejeździłem ok. 50L bzynki 98, ale do tej pory to nie pomogło. Auto w ogóle nie ma dynamiki takiej jak wcześniej.
Np. przy 3000 obr./min. na 3 biegu V=ok. 70km/h , a na 5 biegu to nie ma mowy o przyspieszaniu. Autko jakby się męczyło i brakowało mu mocy ... dużo mocy.

Poniżej są dwa filmiki, które pokazują jak pracuje silnik i jaki dźwięk wydaje.

:arrow: wydech.MPG

:arrow: silnik.MPG

Proszę o rady i sugestie.

piter34 - Pią Kwi 25, 2008 14:07

fr0sch napisał/a:
Np. przy 3000 obr./min. na 3 biegu V=ok. 70km/h

Prędkość na poszczególnych biegach i przy zadanych obrotach wynika wyłącznie z przełożeń w skrzyni biegów oraz od średnicy koła. Nie zależy od mocy samochodu. ;-)

fr0sch napisał/a:
:arrow: wydech.MPG
:arrow: silnik.MPG

Uszczelka kolektora wydechowego OK?

fr0sch napisał/a:
Przeglądając silnik natrafiłem na pęknięty wężyk, który podaje powietrze do sterownika.

Naprawiony ten wężyk?

fr0sch - Pią Kwi 25, 2008 14:49

piter34 napisał/a:
Uszczelka kolektora wydechowego OK?


Sądzę, że jest wporządku, ale dla pewności jeszcze ją sprawdzę.

piter34 napisał/a:
Naprawiony ten wężyk?


Tak, wężyk naprawiony i co za tym idzie autkiem nie szarpie.


Wczoraj byłem u znajomego mechanika i po jego oględzinach, stwierdził, że coś jest nie tak z przepustnicą (uszkodzony czujnik) bo autko dostaje za dużo powietrza i dlatego tak "klepie". No i rzeczywiście (jak widać na foto) jest uszkodzony chwyt (pęknięty) i całość się troszkę rusza. A poruszając tym silnik reaguje pozytywnie i momentami zaczyna pracowac jak dawniej. Musze wymienić całą tą przepustnicę i zobaczymy wtedy czy wróci do normy.