Zobacz temat - [R75] Potrzebna Wasza pomoc.....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Potrzebna Wasza pomoc.....

tommon - Wto Kwi 22, 2008 17:24
Temat postu: [R75] Potrzebna Wasza pomoc.....
jak zresetować komputer w aucie po wymianie oleju!!!!!?????
maciej - Wto Kwi 22, 2008 17:29

Po pierwsze to popraw temat: przeczytaj zasady kącika i pisz w temacie o co chodzi, a nie "Pomoccyyy..." - widzą taki temat mało komu chce się zaglądać - zaglądają tylko moderatorzy, żeby wlepić ostrzeżenie.

Po drugie Twoje autko ma w oznaczeniach CDT lub CDTi (prawdopodobnie to drugie), a nie DCI (tak to w Nissanie albo Renault).

A po trzecie i to najpierw zajrzyj na stronę do Technicznego FAQ i do artykułów, potem użyj funkcji "Szukaj" na forum, a znajdziesz bardzo dużo przydatnych informacji, np. tą której szukasz: http://www.roverki.pl/article.php?sid=419 i nie będziesz musiał zadawać jako 1234 forumowicz tego samego pytania.

tommon - Wto Kwi 22, 2008 20:07
Temat postu: resetowanie komputera-problem!!
Dzięki bardzo za wprowadzenie!!!! Zrobiłem wszystko według schematu i nici! cały czas pokazuje mi na kompie, że już 25 mil wcześniej zmienić olej.Zostało to zrobione ale nie został zresetowany komputer i przy przekręcaniu kluczyka to widać! Bardzo możliwe, że jest to normalne tylko ja jestem laikiem w tych sprawach i sie nie orientuje!!! Sam nie wiem cio robić ..... Pozdrawiam wszystkich serdecznie
maciej - Wto Kwi 22, 2008 22:24

Inne rozwiązanie to wycieczka z Rawicza do przemo285 lub PH JOWI i podłączenie do Testooka T4 - to nie tylko załatwi sprawę inspekcji, ale również ewentualne inne błędy. :)
henryk - Wto Kwi 22, 2008 23:50

tommon napisał/a:
Sam nie wiem cio robić .....
- przeczytaj komentarze pod artykułem, prawdopodobnie zwierałeś złe piny gdyż na schemacie w artykule są one w dolnym rzędzie odwrotnie ponumerowane niż jest opisane w RAVE. Od czasu zamieszczenia tam komentarza robiłem już reset i działa. Czasami nie za pierwszym razem, co może być spowodowane, w moim przypadku, przerywanym kontaktem spinacza (zworki).
Miras31 - Sro Kwi 23, 2008 09:24

tommon, Witam. Ja u siebie zrobiłem tak jak w opisie i jest wszystko ok i to za pierwszym razem. Użyłem do tego przewodów od miernika. A mile przełączyłem na kilometry wciskając przycisk dziennych kilometrów i przekręcajac kluczyk w stacyjce w drugie położenie. Możesz sprawdzic tak u siebie. Pozdrawiam.
tommon - Czw Kwi 24, 2008 19:24

dziękuje bardzo za pomoc ... napisze co i jak....
piter34 - Czw Kwi 24, 2008 23:45

tommon, zmień to "DCI" w temacie wątku na "CDT"...