Zobacz temat - [R623] Czasami pali sie żółta kontrolka "Silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R623] Czasami pali sie żółta kontrolka "Silnik

Meliniarz666 - Wto Kwi 22, 2008 20:41
Temat postu: [R623] Czasami pali sie żółta kontrolka "Silnik
Czasami w trakcie jazdy zapala sie żółta kontrolka silnika lub jak sie to nazywa "chek engine" ( chyba tak). zapala sie rzadko, ale sie zapala. jak zgasze silnik i ponownie odpale juz sie nie zapala. czy ktoś wie o co moze chodzić??
maciej - Wto Kwi 22, 2008 23:00

Możesz odczytać kod błędu - wtedy będziesz wiedział o co chodzi.
Jeśli masz instalację gazową to błąd ten jest generowany np. gdy instalacja jest źle wyregulowana i silnik dostaje za bogatą lub za ubogą mieszankę (np. przy ostrym przyspieszaniu).
Po wyłączeniu silnika i powtórnym włączeniu wszystko jest ok dopóki znów nie zajdą złe warunki

Instrukcja jak to zrobić tu:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#74

PS. Czy masz instalację LPG II gen. firmy Lovato, Twój Roverek jest biały i przyjechał spod Rzeszowa? ;)

Meliniarz666 - Sro Kwi 23, 2008 09:41

no zgadza sie :shock: a skąd wiesz ze mam go spod rzeszowa i jest biały??!!

czyli moze być to zwiazane ze podczas przyspieszania dostaje np. za mało powietrza??

maciej - Sro Kwi 23, 2008 10:21

Meliniarz666 napisał/a:
a skąd wiesz ze mam go spod rzeszowa i jest biały??!!

Bo prawdopodobnie od marca 2002 do stycznia/lutego 2003 byłem jego właścicielem, założyłem mu LPG, przejechałem nim 26 kkm :) i zrobiłem mu spora krzywdę w okolicach bagażnika. :(
Końcówka nr VIN to 811?
Meliniarz666 napisał/a:
czyli moze być to zwiazane ze podczas przyspieszania dostaje np. za mało powietrza??

Tak, to może być przyczyną.

piter34 - Sro Kwi 23, 2008 16:28

Meliniarz666 napisał/a:
czy ktoś wie o co moze chodzić??

Odczytaj kody błędów. Odsyłacz do instrukcji jest w technicznym FAQ na stronie klubowej.

maciej - Czw Kwi 24, 2008 09:21

piter34 napisał/a:
Odczytaj kody błędów. Odsyłacz do instrukcji jest w technicznym FAQ na stronie klubowej.

piter34, czy Ty czasem czytasz poprzednie posty, czy aż tak bardzo polujesz na "pomógł"? ;) :P

piter34 - Czw Kwi 24, 2008 10:51

maciej napisał/a:
piter34, czy Ty czasem czytasz poprzednie posty, czy aż tak bardzo polujesz na "pomógł"? ;) :P

Chyba za bardzo zaaferowałem się wątkiem dotyczącym tego, że to Twój poprzedni 623... :roll:

maciej - Czw Kwi 24, 2008 11:30

piter34 napisał/a:
Chyba za bardzo zaaferowałem się wątkiem dotyczącym tego, że to Twój poprzedni 623...

:D

Meliniarz666 napisał/a:
czyli moze być to zwiazane ze podczas przyspieszania dostaje np. za mało powietrza??

W R827 z instalacją LPG (dokładnie taką jak u Ciebie, jeśli to rzeczywiście "moje" autko) "check engine" zapala się, gdy próbuje przyspieszać, gdy kończy się gaz - jest go za mało i mieszanka staje się zbyt uboga, komp PGM-FI sobie z tym nie radzi i sygnalizuje błąd.
Na Twoim miejscu, jeśli tego ostatnio nie robiłeś) zacząłbym od sprawdzenia i wymiany filtrów gazu, bo jeśli sa przytkane to taki będzie efekt (koszt to chyba 8 zł).

Spróbowałbym też dokładnie określić sytuację, w których "check engine" się zapala - to może wytłumaczyć o co chodzi.