Zobacz temat - [ R416 SI 1.6 97r] Sworzeń Wahacza Dolnego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ R416 SI 1.6 97r] Sworzeń Wahacza Dolnego

xkrzychux - Nie Kwi 27, 2008 04:21
Temat postu: [ R416 SI 1.6 97r] Sworzeń Wahacza Dolnego
Na początku pragnę wszyskich powitać - to Mój pierwszy post na tym Forum.
Sworzeń wahacza dolnego w przednim zawieszeniu po prostu się wyrwał. Czy tę część da się wymienić (wybić) czy jest jakoś zintegrowana z profilem.
Załanczam fotke (zdjęcie nie pochodzi z mojego autka)

krystianshoota - Nie Kwi 27, 2008 09:07

W zeszłym tygodniu także miałem problem z tym sworzniem, miałem obawy co do kosztów naprawy, okazało się, że można wymienić sam sworzeń, cena ok 54 zł za sztukę.
Abby - Nie Kwi 27, 2008 10:00

gdzie kupowałeś ten sworzeń? bo post niżej pytam o to samo ...
xkrzychux - Nie Kwi 27, 2008 10:23

W jaki sposób jest on montowany (jest wciskany, wyciskany na prasie) ?
I jaki miałeś koszt wymiany tego sworznia? - no chyba że robiłeś sam.

sTERYD - Nie Kwi 27, 2008 12:52

jest on zabezpieczony pierścieniem osadczym od strony stożka, ale pewnie do wyciągnięcia będzie trzeba użyć siły ;)
da się to zrobić samemu na zwykłym lewarku :)
jeśli chodzi o to gdzie kupić:
http://www.tomateam.pl/sk...wieszenie&c=617 ;)
ale 200 ma trochę inne zawieszenie...

krystianshoota - Nie Kwi 27, 2008 14:11

Ja dałem to do zrobienia mechanikowi, przy okazji wymienił mi końcówkę drążka kierowniczego, dwa wahacze i później drążek kierowniczy (problem ze zdobyciem), no i ustawienie zbieżności - robocizna 200zł. Link sTERYDa odpowiada oznaczeniom mojego sworznia na fakturze.
xkrzychux - Nie Kwi 27, 2008 19:08

Dziękuje wszystkim za cenne rady.
Pozdrawiam

borsi - Sob Wrz 11, 2010 18:36

koledzy jak w mojej 400 kanciak wymienić sworzeń wahacza.
Zawiecha jest podobno taka jak w okrągłych 200 .
To jest wprasowane w wahacz czy co....
nie mogę znaleść tego nawet u tomiego.

sTERYD - Sob Wrz 11, 2010 20:48

bardziej tak jak w R400 sworzeń jest zabezpieczony pierścieniem segera od strony stożka
tronsek - Sob Wrz 11, 2010 21:09

sTERYD napisał/a:
bardziej tak jak w R400 sworzeń jest zabezpieczony pierścieniem segera od strony stożka
W kanciakach sworzeń wahacza jest wprasowywany (w fabrycznych wahaczach na 1000%). Ostatnio w swoim Coupe miałem wybite oba sworznie i musiałem wymienić całe wahacze. Na szczęście są dostępne w super cenie u Tomi'ego.
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=892
Jeżeli kiedyś były wymieniane u Ciebie wahacze, istnieje prawdopodobieństwo, że sworznie możesz mieć wymienne.

borsi - Nie Wrz 12, 2010 03:33

ale mnie teraz tronsek, zmartwiłeś No ja patrzyłem na to ogółem rzecz biorąc i nie było zabezpieczenia i mój wujek też sądził że to jest wprasowane więc pewno do wymiany cały wahacz. :(
sTERYD, Tył kanciaka to 400 a przód 200 przynajmniej po części.
może i były a może i nie :( ale no byłem na przeglądzie i powiedział mi że są do wymiany.