Zobacz temat - [R75] Nieotwierajce się drzwi tylne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nieotwierajce się drzwi tylne

jacekmarus - Pon Kwi 28, 2008 18:24
Temat postu: [R75] Nieotwierajce się drzwi tylne
Witam,

Co moze być przyczyną nieowierających sie dzwi tylnych?
Centarlny działa, tzn słychac jak siłowniki chodzą, ale dzwi nie moza otworzyc. Mozna je otworzyc jedynie z wewnatrz. Podobno to jakas przypadlosc tych modeli:(

scrawl666 - Wto Kwi 29, 2008 14:17

he he u mnie bylo to samo 3 tyg temu, rozumiem ze drzwi nie mozna otwozyc klamka z zewnatrz ale z wewnatrz tak??? wiec bardzo prosty problem ; kup wd-40 (lub silikon w sprayu)pociagnij klamke zewnetrzna i przez otwor naplej wd do srodka , przy okazji na zamek tez - pozdrawiam !! i daj znac jak poszlo
jacekmarus - Wto Kwi 29, 2008 20:31

ok sprawdze jutro...i dam znac:)
zielus - Sro Kwi 30, 2008 15:31

potwierdzam, u mnie parę psiknięć wd40 sprawiło, że tylne drzwi otwierają się jak nowe! :grin:
jacekmarus - Czw Maj 01, 2008 21:18

a u mnie niestety to nie zadzialalo, do wymiany chyba cięgiełko:( nie wiecie moze gdzie moge takie cos dostac??
rafalg - Pią Maj 02, 2008 10:01

jacekmarus szukaj na allegro są kompletne zamki koszt ok 100 pln z pewnością wyrobił ci się klips spinający cięgno przypadłość w R 75 spróbój rozebrać boczek obadaj sprawę czesto da się to naprawić domowymi sposobami.
Wazzabii - Pią Maj 02, 2008 17:40

nie wiem jak w 75kach ale w wielu samochodach jest blakada tylnych drzwi przed otwarciem przec dzieci
a cała sprawa właśnie wygląda tak że samochód można otworzyć z zewnątrz a od srodka nie.
jak otworzysz drzwi to poszukaj jakieś małej dzwigienki przy mechanizmie od zamykania drzwi, może ktoś przypadkowo zmienił jej położenie
ja taka dźwigienke mam w R400

rafalg - Sob Maj 03, 2008 09:36

Kolego wazzabi czytaj dokładniej posty jeśli otwierają się dzrwi od środka a nie otwierają się od zewnątrz to raczej nie jest to blokada dziecięca - problem tkwi w wodziku idącym od klamki do zamka często wyciera sie kopertka łącząca wodzik z cięgnem zamka.
Wazzabii - Sob Maj 03, 2008 10:07

niech kolega RafałG przeczyta mój post dokładnie i zrozumie, że nadmieniłem na początku, że solucja tyczy się przypadku gdy
Cytat:
można otworzyć z zewnątrz, a od srodka nie

rafalg - Sob Maj 03, 2008 12:41

a to przepraszam
jacekmarus - Sob Maj 03, 2008 14:36

..dokładnie jest tak jak pisze RafalG, wyrobil sie taki plastik "klips" i musze go wymienic:( na allegro nie ma, ale sprobuje po szrotach pojedzic, dzieki za pomoc:)
a moze ktos z was ma takie ciagielko?