Zobacz temat - [R420] Kontrolka SRS nie zaświeca się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Kontrolka SRS nie zaświeca się

SCR - Wto Kwi 29, 2008 13:48
Temat postu: [R420] Kontrolka SRS nie zaświeca się
Siema :wink:

Model 420D '96 z dwiema poduszkami.

Po przekręceniu kluczyka w pozycję II nie zapala się kontrolka od samodiagnostyki SRS.
Sprawdziłem już bezpieczniki i żarówkę -> wszystko OK. Z pomocą RAVE'a dostałem się do komputera od SRS umieszczonego na środkowym tunelu pod deską rozdzielczą (nie wykręcałem go gdyż nie miałem torxa tego typu) -> styki wyglądały ok, kostka wpięta, kable wyglądały w porządku. Przy okazji posprawdzałem mniej-więcej resztę przewodów od SRS i wszystko wydaje się być oryginalne. Moduł z poduchą pasażera na miejscu, podłączony, to samo z kierownicą.

Niestety kontrolka nadal nie świeci. Jaka może być tego przyczyna ? Do serwisu (p.Midowicz) mam dzwonić ponownie i umawiać się 12stego, ale wcześniej chciałbym mniej więcej samemu się z tym uporać.

[OT] Przy okazji po ściągnięciu pokrywy nad pedałami mam wrażenie że do góry poszedł pedał sprzęgła. Czy on ma się opierać na niej czy jest jakaś inna przyczyna ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam !

truten23 - Wto Kwi 29, 2008 21:17

Hmm.. a próbowales rzpinać kostk? Jeśli bezpieczniki sa ok, to moze być to problem z samą lampką. Gdzieś była wzmianka ze może tam byc dioda, ale sam tego nie sprawdzłem...
PHJOWI - Wto Kwi 29, 2008 21:28

wyciągni licznik i zobacz , jest tam żaróweczka.
SCR - Wto Kwi 29, 2008 21:42

Tak jak pisałem. Bezpiecznik i żarówkę sprawdziłem na samym początku. Żarówka jest dobra, sprawdzałem też inne. Bezpiecznik wygląda na dobry. Kostkę wypinałem z komputera i sprawdzałem wtyczki, wszystko wydaje się być w porządku. Oczywiście przy odłączonym akumulatorze. Niestety dalej nie działa.
truten23 - Sro Kwi 30, 2008 13:30

:/ kurka, nie wiem czy tak sama od siebie mógł paść sterownik poduszek...
SCR - Nie Maj 04, 2008 15:45

Niestety problem nadal nie usunięty. 12 maja mam dopiero dzwonić i umawiać się na termin z mechanikiem, bo wcześniej nie ma miejsc :???:

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 20:54 ]
Problem rozwiązany. Po podpięciu pod kompa i sprawdzeniu okazało się, że poduszka od kierowcy była wypięta i to było powodem nie zapalanie się kontrolk SRS.

Chlebo - Pią Maj 30, 2008 23:01

a jak ją podłączyłes?? gdzie?? opisz jak naprawiłeś jak możesz. Bo mam ten sam problem.
SCR - Nie Cze 08, 2008 15:22

Przy okazji wizyty u mechanika po podpięciu do kompa wykrył błąd i on już się zajął resztą. Także niestety Ci nie pomogę, ale takie info znajdziesz w RAVE.