Zobacz temat - wgranie mapy sciagnietej z neta do Jadzki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - wgranie mapy sciagnietej z neta do Jadzki

xROnx - Wto Kwi 29, 2008 16:51
Temat postu: wgranie mapy sciagnietej z neta do Jadzki
Ściagnelem sobie torrentem mape na europe (city navigator) dla mojej jadzki( Garmin nuvi 200GP). Mam oryginalnie wgrana GPmape na polske. Wczoraj kupilem sobie karte SD w celu wrzucenia sobie tej mapy europy na tą karte. ale teraz pojawia sie pytanie/problem. Jak to zrobic? :shock:
Generalnie sciagnely mi sie 3 pliki. jeden o rozszerzeniu .mdf drugi o rozszerzeniu .mds i trzeci plik to textowy z jakims tam kode(moze to klucz albo co).
Podpielem sobie Jadzke do laptopa zeby sprawdzic jak wyglada zawartosc. Nie znalazlem ani jednego pliku o takim rozszerzeniu jak te ktore sciagnelem z neta. Co z tym zrobic?
Softa mam w wersji 3.80 jesli to komus pomoże....

SCR - Wto Kwi 29, 2008 17:04

Pliki z rozszerzeniami .mdf/.mds to pliki obrazu cd/dvd. Zainstaluj sobie program np. DaemonTools, który utworzy Ci virtualny napęd i tam zamontujesz ściągnięty obraz ;)
Potem już dasz rade, bo to już chyba instalacja automatyczna ;)

KuBaB - Wto Kwi 29, 2008 17:23

I jeszcze się chwalisz, że z torrentów? :twisted: Ja jutro jadę z AutoMapą, zobaczymy jak sobie da radę ;)
giewu - Wto Kwi 29, 2008 17:35

najpierw zrób tak jak radzi kolega SCR ...
a dopiero wtedy podejrzysz co ściągnąłeś, no i dopiero wtedy będzie Ci można pomóc ;) (w razie potrzeby oczywiście)

KuBaB napisał/a:
I jeszcze się chwalisz, że z torrentów? :twisted:
przecież to jedna z najlepszych i największych skarbnic plików maści wszelakiej :mrgreen: ... też bym się chwalił ;)
emes - Sro Kwi 30, 2008 14:28

KuBaB napisał/a:
I jeszcze się chwalisz, że z torrentów? :twisted: Ja jutro jadę z AutoMapą, zobaczymy jak sobie da radę


Napisz jakiej wersji używasz :-) Obecnie używam AutoMapy 4.1.2 i szukam wersji AutoMapy 5.0.5 lub nowszej z mapami :-)

giewu - Sro Kwi 30, 2008 14:39

emes napisał/a:
szukam wersji AutoMapy 5.0.5
KLIK ... tylko ciiii ;)
emes - Sro Kwi 30, 2008 14:53

giewu napisał/a:
tylko ciiii


Póki co pojawia mi się napis temporary offline :-) Ale spróbuję z domu trochę później :-)

[ Dodano: Czw Maj 01, 2008 17:40 ]
Sprawdziłem i działa :-) Póki co zainstalowałem, teraz kopiuję mapy :-)

xROnx - Sob Maj 03, 2008 11:02

Ok drodzy Państwo :)
zainstalowałem tego Daemontools'a nastepnie (z pomoca herca :) ) "od obrazowalem" plik ktory mam. Na kompie zainstalowal mi sie program pt: "MapSource" - podczas instalacji kazal mi wpisac jakis kod odblokowujący mapy taki miałem bo był w tym pliku textowym co mi się również sciągnął. Czyli normalnie po uruchomieniu go mam cala mape Europy (oczywiście nie wszystkie kraje ale to co miało być to jest). Zaznaczam sobie kilka krajów (albo całą Europe która jest dostępna) i klikam żeby przerzucił mi na urządzenie(ktore jest podłączone kabelkiem USB) po ok 1h(w zależności ile krajów zaznaczyłem) mapa jest na Jadzce (a właściwie na karcie SD która to jest "wsadzona" w Jadźke :) ). Urządzenie wyłączam, kabelek wyjmuje i włączam Jadźke. I tu pojawia sie problemik: podczas uruchamiania Jadźki pojawia mi sie info ze "Nie można odblokować map" Tzn ta mapa która oryginalnie była wgrana czyli GPmapa chodzi normalnie ale tej City Navigator'a nie moge uruchomić. I teraz powstaje pytanie: czy musze ją skasować z karty w Jadźce? Czy moze jest jakiś "myk" dzieki któremu moge odblokować mapy? Rozumiem że trzeba po prostu wprowadzić ten kod ktory mam w pliku textowym....

ufff ale się napisałem :D