Zobacz temat - [R620] Alarm w 620i
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Alarm w 620i

Vickers - Sro Kwi 30, 2008 20:31
Temat postu: [R620] Alarm w 620i
Witam kolegów. Mam problem z alarmem w swoim Roverku. Otóż przy zamykaniu go z pilota nie włącza się alarm. Poprzedni właściciel mówił, że alarm załącza się tylko w nocy. No to myślałem że ściemnia, i że nie ma w nim żadnego alarmu. Aż do wczoraj, kiedy to wyszedłem w nocy i zamknąłem go pilotem. I o dziwo! Mignął mi trzy razy kierunkami i zaczęły migać diodki przy kołkach od zamków w drzwiach. I mam pytanie: Czy w tych autkach były gdzieś montowane wyłączniki zmierzchowe, jak tak to gdzie się takowy znajduje, lub jeśli jest to jakaś usterka to proszę o poradę jak ją usunąć. Dodam że wszystkie krańcówki są ok i działają. Pozdrawiam.
Markzo - Sro Kwi 30, 2008 22:23

Witaj!!
podaj rok swojego Roverka bo bylu rozne rodzaje alarmow;) z tą nocą to mnie cholera zskoczyles....a np w dzien zamknietym w garazu tez sie zalaczy alarm?? moze trzeba pilota zaprogramowac??

Vickers - Sro Kwi 30, 2008 22:35

To jest '95 rocznik. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz odnośnie krańcówek. A mianowicie że brakuje jednej, przy tylnych drzwiach od strony kierowcy. Obleciałem wszystkie drzwi, no i we wszystkich wszystko idealnie to te ostatnie sobie odpuściłem. A tam okazuje się że tej krańcówki nie ma. Może to jest powód tego całego cyrku? No i teraz w nocy polazłem do niego i niestety alarm nie działa...
Markzo - Sro Kwi 30, 2008 23:04

sam sobie odpowiedziales :wink: zapytaj na allegro goscia co ma czesci do R600 taka krancowka ( mowimy o tym co jest przykrecone do "budy" a drzwi przesuwaja ten wlacznik tak?) to groszowe sprawy i w sumie to j au sibie w R623 wymienialem to chyba 3 razy bo sie psuly poprostu wiec wez sobie na zapas;) pzdr
Vickers - Sro Kwi 30, 2008 23:22

Dokładnie tak. Nie ma tego sprężynującego włącznika co jest przykręcony do budy i popychany przez drzwi, a w jego miejscu jest tylko dziura. Spytam gościa od tych części. A tymczasem dziękuję za zainteresowanie :)
NEOSSS - Sro Kwi 30, 2008 23:27

Krańcóweczka jest u mnie po 30zł/szt
thef - Sro Kwi 30, 2008 23:31

Vickers napisał/a:
Poprzedni właściciel mówił, że alarm załącza się tylko w nocy.
No to się nadaje do "Nie do wiary" ;)


Brak krańcówki nie wpływa na działanie alarmu, po prostu jest ona wyłączona z obiegu. Szukaj jakichś przerwań w kostkach umieszczonych w drzwiach, bądź w okolicach centralki. Raczej to problem styków.

Markzo - Czw Maj 01, 2008 09:53

hmmm....u mnie byla popsuta krancowka i alarm nie dzialal :shock: a zamykaja Ci sie wszystkie drzwi z pilota/kluczyka? bo moze padl Ci silownik zamka centralnego i poprostu alarm sie nie zalacza bo jedne drzwi sa niezamkniete
Vickers - Czw Maj 01, 2008 16:11

Centralny działa bez zarzutu. A gdzie znajduje się centralka alarmowa? W to że załącza się w nocy byłbym skłonny uwierzyć. Wystarczy jakiś fotoelement wsadzić i już będzie włączał się tylko w nocy. Ludzie różne ustrojstwa do aut montują, więc nie ma się czemu dziwić :)
marcel_n - Czw Maj 01, 2008 17:05

thef napisał/a:
No to się nadaje do "Nie do wiary"



:mrgreen:

[ Dodano: Czw Maj 01, 2008 17:14 ]
Markzo napisał/a:
u mnie byla popsuta krancowka i alarm nie dzialal


U mnie była tylko jedna krańcówka dobra i alarm działał :grin: