Zobacz temat - Takie pytanie odnosnie chlodzenia w R200..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Takie pytanie odnosnie chlodzenia w R200..

Yog-Sothoth - Pon Maj 05, 2008 00:31
Temat postu: Takie pytanie odnosnie chlodzenia w R200..
W sumie to nie problem techniczny raczej, takze daje tutaj. Ostatnio zmienialem gorny waz od chlodnicy (przy okazji zmienilem tez plyn) i zastanowilo mnie jedno, wg specyfikacji Rovera tak jak na zalaczonym zdjeciu wersja 103KM ma ten dodatkowy wezyk dochodzacy do gornego weza, natomiast moj stary waz (nowy tez) tego nie ma. Przejrzalem pare ogloszen na Allegro i wszystkie 200tki 103KM maja ten waz, czemu nie ma go u mnie? Cos moglo byc przerabiane? Jakas inna wersja?
Kozik - Pon Maj 05, 2008 08:11

Też mam ten wężyk :mrgreen:
secio - Pon Maj 05, 2008 09:48
Temat postu: Re: Takie pytanie odnosnie chlodzenia w R200..
Yog-Sothoth napisał/a:
W sumie to nie problem techniczny raczej, takze daje tutaj. Ostatnio zmienialem gorny waz od chlodnicy (przy okazji zmienilem tez plyn) i zastanowilo mnie jedno, wg specyfikacji Rovera tak jak na zalaczonym zdjeciu wersja 103KM ma ten dodatkowy wezyk dochodzacy do gornego weza, natomiast moj stary waz (nowy tez) tego nie ma. Przejrzalem pare ogloszen na Allegro i wszystkie 200tki 103KM maja ten waz, czemu nie ma go u mnie? Cos moglo byc przerabiane? Jakas inna wersja?


A termostat masz normalnie z tylu silnika, czy moze typu PRT z przodu ? Z silnika wychodzi jeden gruby waz czy gruby waz do trojnika z ktorego wychodza dwa grube weze ?
Generalnie ten wezyk przelewowy powinien byc, chyba, ze przerobka dotyczyla wymiany termostatu na w/w.

Pzdr,
Mariusz

piter34 - Pon Maj 05, 2008 13:09

Yog-Sothoth, u Ciebie ten wężyk nie wychodzi przypadkiem z chłodnicy z boku?
Yog-Sothoth - Pon Maj 05, 2008 19:29

Zgadza sie, wychodzi bezposrednio z chlodnicy :) Ale ciekawe czemu w ten sposob, a nie tak jak ma 99% R200 16V..
piter34 - Sro Cze 04, 2008 11:23

Cytat:
Zgadza sie, wychodzi bezposrednio z chlodnicy

Czyli masz fabrycznie i nic nie było przerabiane.

Yog-Sothoth napisał/a:
Ale ciekawe czemu w ten sposob, a nie tak jak ma 99% R200 16V..

Po prostu to zmieniono. ;-)