Zobacz temat - [R220 SDi '97] Wibracje przy dużych prędkościach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi '97] Wibracje przy dużych prędkościach

zichan - Wto Maj 06, 2008 16:17
Temat postu: [R220 SDi '97] Wibracje przy dużych prędkościach
Witam,

Od momentu zakupu mojego roverka zauważyłem, że przy dużych prędkościach cały samochód wpada w wibracje. Są dwa zakresy prędkości, przy których to się dzieje: 80-90 km/h oraz 130-140km/h i potem momentalnie to ustaje. Za bardzo nie wiem co to może być, a chciałbym usunąć ten problem. Autko równo pracuje i dynamicznie przyspiesza, pali ok 6 litrów ropy na 100km (w mieszanym trybie jazdy).

Druga problematyczna sytuacja przydarzyła mi się podczas długiego weekendu. Podczas jazdy autostradą parę razy nastapiła sytuacja tak jakby został przytkany dopływ paliwa. Silnik pracował, ale auto nie przyspieszało (obroty powoli spadały). Dopiero jak wrzuciłem na luz i tak chwilkę się toczyłem, a następnie znowu wrzuciłem na 5 bieg to było ok. I tak kilka razy. Może to filtr paliwa?

Pozdrawiam

dobryziom - Wto Maj 06, 2008 16:39

Co znaczy w wibracje? może masz nie ustawiona zbieżność l
lub masz źle wyważone koła
lub masz luzy miedzy felga a piasta
lub pokrzywione felgi
(oczywiście jeśli chodzi o takie drgania o których myślę )

zichan - Wto Maj 06, 2008 16:56

Mam nowe opony, felgi oryginalne rovera, wszystko razem wyważone i sprawdzone.
Jedyne co może być to zbieżność. Ale czy to może powodować te wibracje zawsze dokładnie między 80 a 90 km/h i 130 a 140 k/h?
A jeśli chodzi o same drgania to wibruje cała buda.

dobryziom - Wto Maj 06, 2008 17:01

faktycznie dziwne może to być zbieżność ale jak cała buda wibruje to może poduszki pod silnikiem, większe obroty oraz prędkość i dostaje renozansu...
Paul - Wto Maj 06, 2008 17:05

zichan napisał/a:
że przy dużych prędkościach cały samochód wpada w wibracje

Ja bym sprawdził tłumiki drgań na półosiach - może się przesunęły?

Jary - Wto Maj 06, 2008 19:48

A ja jeszcze raz sprawdziłbym wyważenie kół :razz:
ploomy - Sro Maj 07, 2008 10:43

Paul napisał/a:
Ja bym sprawdził tłumiki drgań na półosiach - może się przesunęły?

Tak z ciekawości spytam. Czy te tłumiki podlegają regulacji?

Paul - Sro Maj 07, 2008 10:51

ploomy napisał/a:
Czy te tłumiki podlegają regulacji?

ZTCW to one są fabrycznie mocowane w odpowiednim miejscu. Jak 'puści' i się przesunie, to wtedy może być problem, bo półoś wpada w rezonans :(

zichan - Sro Maj 07, 2008 17:59

Opony to na pewno nie są, bo ta sama sytuacja jest na zimówkach jak i na letnich (mam różne felgi).