Zobacz temat - [R75] Tuleja dolna wahacza przedniego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tuleja dolna wahacza przedniego

jacekmarus - Pon Maj 12, 2008 18:01
Temat postu: [R75] Tuleja dolna wahacza przedniego
Witam,
czy ktos z was wymienial juz te tuleje, chodzi mi o koszty.
dzis bylem w serwisie bo wydawalo mi sie ze lekko drzy kierownica, i powiedzieli ze musze powoli myslec o tej tuleii. na allegro cale wahacze znalazlem za 300.
czekam na odp i z gory dziekuje

Miras31 - Pon Maj 12, 2008 22:00

Ja kupiłem do swojego r75 tuleje w sklepie po 30zł. za sztukę. Spec od zbiezności powiedział że będą dobre.
jacekmarus - Pon Maj 12, 2008 22:10

dzieki, a gdzie konkretnie kupowales??
mi tez mechanik powiedzial ze to w granicach 30zl tak wiec chyba raczej wymienie teraz same tuleje niz pozniej caly wahacz, choc te drzenia kierownicy sa naprawde minimalne i to tylko czasami

Miras31 - Pon Maj 12, 2008 22:12

W Skierniewicach. :lol:
rolando - Pon Maj 12, 2008 22:50

Miras31 napisał/a:
W Skierniewicach. :lol:


czy kupowałeś tuleje od BMW e46 ?? ?
czy prasa do ich wymiany jest konieczna ?? ?

pozdrawiam

rafalg - Pon Maj 12, 2008 23:04

w tomateam mają tuleje w dobrej cenie coś ok 20 zł.
jacekmarus - Wto Maj 13, 2008 12:19

wielki szacunek dla www.fota.pl wyslalem zapytanie o te tuleje a oni za godz zadzwonili z inf i jestem w szoku:)
jarema - Wto Maj 13, 2008 21:46

o jaka wam tuleje chodzi? przecierz na wahaczu są sworznie niewymienne a ja bym się nie pokusił żeby je wymieniać, no chyba że są zakłady z takim sprzętem które je wyjmują i wkładają nowe.
Miras31 - Sro Maj 14, 2008 07:18

W sklepie powiedzieli że to do Rowera 75 i tak też jest napisane na opakowaniu. Będę je wymieniał dopiero w czerwcu bo mechanik chwilowo zajęty.
rolando - Sro Maj 14, 2008 09:06

jarema napisał/a:
o jaka wam tuleje chodzi? przecierz na wahaczu są sworznie niewymienne a ja bym się nie pokusił żeby je wymieniać, no chyba że są zakłady z takim sprzętem które je wyjmują i wkładają nowe.


wahacz ma dwa sworznie montowane na stałe (nie sądzę by ktokolwiek je mógł/zdołał wymienić) oraz jest "wsadzany" w tuleję metalowo gumową która jest wprasowana w żeliwne "ucho" przykręcane do podwozia samochodu dwoma śrubami.

co do tulei, ponoć są w R75 takie same jak w BMW E46 (no w bmw są ciut dłuższe, ale to nie przeszkadza), zbieram sie i nie mogę się zebrać do ich wymiany, zapewne niebawem się tym zajmę i będę wiedział wszystko na ten temat :) .

pozdrawiam
PS. MIRAS podaj proszę adres tego sklepu gdzie je kupowałeś, mam niedaleko więc moze jeśli w Żyrardowie ich nie dostanę to do Twojego miasta się po nie pofatyguję.

Miras31 - Sro Maj 14, 2008 10:14

rolando, Jak będziesz jechał od Żyrardowa to na wjeździe do Skierniewic jest rondo, kieruj się na Łódź i jak tylko zjedziesz z ronda po prawej stronie jest sklep motoryzacyjny. Chłopak ponoć jest w stanie załatwić wszystko do R75. Trzeba zamówić i zaraz na drugi dzień już ma. Jak chcesz podjedź do Mnie to Ci pokażę te tuleje, które zakupiłem u niego. Przy okazji masz chyba problem ze swoią nawigacją. Moja chodzi dobrze a płytkę z mapą koleś ściagnął mi z netu. Pozdrawia. :wink:
rolando - Sro Maj 14, 2008 12:09

dzięki za info i namiar na sklep z częściami.

co do nawigacji, tak jest problem, wczoraj LAMER wysłał mi płytkę z nagraną mapą do BMW, mam nadzieję, ze wystartuje, jeśli nie to zgłosze się do Ciebie i jakoś się umówimy na test.


pozdrawiam

jacekmarus - Pią Maj 16, 2008 09:02

w tomatem kupilem tuleje po 21zl, wg mnie skoro mozna je zamowic to mozna je rowniez wymienic, dam znac jak juz to zrobie, narazie brak czasu

[ Dodano: Pią Maj 16, 2008 09:19 ]
Miras31 a Ty wymieniles juz te tuleje?? byl jakis problem z ich wymia?? sam wymieniales czy ktos Ci to wymienial?? ile zapłaciłes??

rolando - Wto Maj 20, 2008 14:35

Miras31 napisał/a:
rolando Moja chodzi dobrze a płytkę z mapą koleś ściagnął mi z netu. Pozdrawia. :wink:


chciałem sie pochwalić, ze moja navi juz także śmiga, Miras31, powiedz mi tylko czy Twoja gada ?? ?

Miras31 - Wto Maj 20, 2008 21:43

tak gada ale po angielsku. może twoja po polsku to może podjadę do ciebie to zrobimy jakąś kopie. :lol:

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 21:45 ]
jacekmarus, jeszcze nie wymieniałem dopiero w czerwcu. ale ponoć nie ma żadnego problemu z wymianą. :lol:

rolando - Sro Maj 21, 2008 08:49

nie ma sprawy jeśli chcesz zrobic kopię, ale niestety moja także nie gada w naszym ojczystym języku :(
ponoć nie zależy od samej mapy, a od wgranego softu do systemu navi


pozdrawiam

rafalg - Sro Maj 21, 2008 09:45

da sie wypchnąć starą tuleję ewentualnie ją rozpiłować a nową wepchnąć nawet na imadle jeśli ktoś nie posiada prasy tylko trzeba pamiętać o pozycji włożenia nowej. Najlepiej oznaczyć sobie ze starej na wachaczu pynkt i tak samo wcisnąć nową.
jacekmarus - Sro Maj 21, 2008 14:11

wreszcie jakies konkrety