Zobacz temat - [R45] Szczelność klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Szczelność klimatyzacji

pawel23456 - Pon Maj 12, 2008 20:46
Temat postu: [R45] Szczelność klimatyzacji
witajcie mam pytanko czy zna ktoś skuteczny sposób by samemu sprawdzić szczelność instalacji od klimy. jeśli tak to proszę o porady
Skiba - Pon Maj 12, 2008 21:52

O ile wcześniej klima była nabita z markerem, to zakupić najtańszą lampę UV + okulary. Ale wg mnie się nie opłaca, dlaczego nie chcesz podjechać do profesjonalnego zakładu zajmującego się klimatyzacjami ? Jak dobrze zagadasz to za kilka zł sprawdzą ci szczelność układu.
mar_s - Pon Maj 12, 2008 23:54

A przy okazji to czy ktoś wie czy można samemu nabic klimę? tu gdzie mieszkam nioe wasztatu zajmującego się serwisem, a podobno bez problemu kupię butle z gazem do klimy, ale nigdy nie widziałem jak się to robi !! ! i czy można samemu. Pozdrawiam
Skiba - Wto Maj 13, 2008 00:23

mar_s napisał/a:
A przy okazji to czy ktoś wie czy można samemu nabic klimę? tu gdzie mieszkam nioe wasztatu zajmującego się serwisem, a podobno bez problemu kupię butle z gazem do klimy, ale nigdy nie widziałem jak się to robi !! ! i czy można samemu. Pozdrawiam


Nie da się ! Przynajmniej ja nigdy nie słyszałem o domowym sposobie nabicia klimy :shock: Jak zamierzasz domowym sposobem nabić odpowiednią ilość czynnika chłodzącego i oleju ? Serwisem klimy zajmuję się praktycznie każdy większy zakład, stacja obsługi itp.

blue827 - Sro Maj 14, 2008 08:05

w polsce jakoś nie jest to popularne, ale zagranicą ludzie sami nabijają specjalnymi sprayami, na ebay dużo jest takich zestawów. Moja klima też wymaga nabicia, tylko narazie nie mam na to czasu, i ok 200plnów trzeba wybulić. Właśnie najgorsze jest to że nigdy nie wiadomo czy jest jakaś nieszczelność, i że nawet gdy układ jest szczelny to rocznie ubywa ok 10% czynnika.
Skiba - Sro Maj 14, 2008 09:20

blue827, wpadnij do Zielonej Góry, tutaj dla sympatyków i klubowiczów jest zniżka w jednym z zakładów ;) Ja za pełen serwis z nabiciem i sprawdzeniem szczelności zapłaciłem 100 zł.
tolik - Czw Maj 15, 2008 11:12

W Zielonej Górze na ul.Dąbrowsiego 80 sprawdzaja i nabijają za 120PLN.

Podłączaja klimę pod całkowicie skomputeryzowane urządzenie i po 20 minutach( w trakcie których obsługa popija kawę częstując nią również klienta) maszyna wypluwa wydruk z opisem swojego działania. :lol: