Zobacz temat - [R400] Pasy bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Pasy bezpieczeństwa

farek - Pon Maj 12, 2008 21:42
Temat postu: [R400] Pasy bezpieczeństwa
Witam. Problem mam nietypowy.
chodzi mi o pasy bezpieczeństwa z tyłu w moim roverze. mam go od niedawna i nie ma w nim cześci do której wpinany jest pas bezpieczeństwa(nie wiem jak to nazwać) z lewej strony z tyłu. Dodatkowo zauważyłem ze pasa bocznego nie mozna wpiąć do srodkowego ... (to co sie do tego wpina), bo srodkowy pas jest zakończony takim rowkiem (to co wpinamy :) ), ponadto przednie i tylne pasy róznią sie wielkością tego otworka w metalowej końcówce pasa. Przód wpina sie do tyłu bez problemu, odwrotnie natomiast nie mam jak sprawdzić bo za którki jest pas. mam wiec pytanie:
- czy to tylko ja tak mam ?? moze wy macie wszystkie takie same pasy?
- chce dokupić to co brakuje od jakiegoś rozbitego i chce wiedzieć czy bedzie pasował od 200 i od 600.

sory ze tak namieszałem :)

przemo285 - Pon Maj 12, 2008 21:46

Podnieś tylne siedzisko pewnie jest pod spodem :wink:
farek - Pon Maj 12, 2008 21:48

przemo285 napisał/a:
Podnieś tylne siedzisko pewnie jest pod spodem :wink:


hehe sprawdziłem :P

String - Pon Maj 12, 2008 22:20

to jeszcze kliknij u przemo285 magiczny przycisk "pomógł" i temat do zamknięcia :razz: :mrgreen:
farek - Pon Maj 12, 2008 22:22

String napisał/a:
to jeszcze kliknij u przemo285 magiczny przycisk "pomógł" i temat do zamknięcia :razz: :mrgreen:

znaczy źle sie zrozumieliśmy, sprawdziłem ale nie było tam więc problem nie został rozwiązany i nie moge wcisnąć "pomógł" niestety.
czekam nadal na informacje od forumowiczow.

TomC - Pon Maj 12, 2008 22:27

Poczekaj do jutra to zrobię Ci fotkę jak to w R400 wygląda... OK?
String - Pon Maj 12, 2008 22:27

Może te kiepskie zdjęcia Ci pomogą - jedyne jakie znalazłem tylniej kanapy w moim R.
Jak widzisz na drugim zdjęciu leży środkowy pas, który wyciągnąłem własnie spod kanapy, bo wczesniej nie był widoczny.
POzostałe pasy - jak widać są widoczne i działają.

farek - Pon Maj 12, 2008 23:05

String napisał/a:
Może te kiepskie zdjęcia Ci pomogą - jedyne jakie znalazłem tylniej kanapy w moim R.
Jak widzisz na drugim zdjęciu leży środkowy pas, który wyciągnąłem własnie spod kanapy, bo wczesniej nie był widoczny.
POzostałe pasy - jak widać są widoczne i działają.


własnie potrzebuje tej części sprytnie umieszczonej w tylnej kanapie i zastanawiam sie czy bedzie pasować od R200 i 600??

a tą reszte to pytałem tylko z ciekawości bo sądziłem ze wszystkie zapięcia bedą takie same.

sTERYD - Pon Maj 12, 2008 23:06

to, że prawy pas nie pasuje do zapięcia od środkowego to normalne, i moim zdaniem całkiem słuszne :)
jeśli chodzi o zapięcie pasa, to poszukaj jeszcze pod tapicerką, jeśli nie będzie go tam, to powinieneś zauwazyć nie zaślepiony otwór na śrubę chyba M14, gwintowany w miejscu gdzie powinno być przyczepione zapięcie. :/

farek - Wto Maj 13, 2008 21:18

sTERYD napisał/a:
to, że prawy pas nie pasuje do zapięcia od środkowego to normalne, i moim zdaniem całkiem słuszne :)
jeśli chodzi o zapięcie pasa, to poszukaj jeszcze pod tapicerką, jeśli nie będzie go tam, to powinieneś zauwazyć nie zaślepiony otwór na śrubę chyba M14, gwintowany w miejscu gdzie powinno być przyczepione zapięcie. :/


a powiedz mi czy on jest przykręcony do tej samej śruby co pas środkowy?? bo tak mi sie wydaje, pas środkowy jest ale nie ma zapięcia - sądze ze w tą samą śrubą są mocowane

sTERYD - Wto Maj 13, 2008 23:38

faktycznie, z tego co widzę w rave zapięcie prawego pasa jest mocowane razem, ze środkowym...
jeszcze sprawdzę u siebie, ale to nie wcześniej niż jutro wieczorem :(

farek - Czw Maj 15, 2008 12:46

sTERYD napisał/a:
faktycznie, z tego co widzę w rave zapięcie prawego pasa jest mocowane razem, ze środkowym...
jeszcze sprawdzę u siebie, ale to nie wcześniej niż jutro wieczorem :(


zgadza się, tylko mi chodzi o zapięcie pasa LEWEGO i pas środkowy. one są razem przykręcone? bo chyba kupie oba te elementy, ponieważ środkowy pas strasznie brudny jest ;/

sTERYD - Czw Maj 15, 2008 13:38

dzisiaj zerknę i Ci powiem ok ;)
sTERYD - Czw Maj 15, 2008 16:58

środkowy pas i zapięcie lewego pasa są na wspólnej śrubie, tak samo jak zapięcie pasa środkowego i prawego :cool:
farek - Czw Maj 15, 2008 18:04

sTERYD napisał/a:
środkowy pas i zapięcie lewego pasa są na wspólnej śrubie, tak samo jak zapięcie pasa środkowego i prawego :cool:

ok dzieki :) to juz wyjaśnione a teraz jeszcze kwestia czy zapięcie z 200 i z 600 bedzie pasowało do mojej 400?? :)