Zobacz temat - [R75] Deska rozdzielcza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Deska rozdzielcza

damtom85 - Pon Maj 12, 2008 22:50
Temat postu: [R75] Deska rozdzielcza
Witam

Moj problem to swiecaca sie kontrolka ABS i nie dzialajacy predkosciomierz ale z tego co czytalem na forum to czujnik ABS (prosilbym o dokladniejsze go zlokalizowanie).
Drugi blad deski to niedzialajacy obrotomierz( co oblicza obroty i gdzie tego szukac?? )
Nastepny to Niedzialajacy wskaznik temperatury silnika(nie mam pomyslu co z tym, wentylator chlodnicy wlacza sie normalnie )
Kolejny to gdy wlaczam przeciwmgielne przednie nic mnie nie informuje ze sa wlaczone (u was tez tak jest ze przeciwmgielne sie wlaczaja po zmroku?) a przeciwmgielna tylna oznaczona jest normalnie.

I takie pytanko czy rover 75 ma obd I czy obd II zlacze ?? ? I w jakich cenach mozna dostac deske rozdzielcza dla wersji connesuir.

Z gory dzieki

piter34 - Wto Maj 13, 2008 10:49

damtom85 napisał/a:
I takie pytanko czy rover 75 ma obd I czy obd II zlacze ?? ?

OBD2

damtom85 napisał/a:
I w jakich cenach mozna dostac deske rozdzielcza dla wersji connesuir.

Da się w ogóle...? :roll:

damtom85 napisał/a:
prosilbym o dokladniejsze go zlokalizowanie

Szukaj przy kole...

damtom85 napisał/a:
Drugi blad deski to niedzialajacy obrotomierz( co oblicza obroty i gdzie tego szukac?? )
Nastepny to Niedzialajacy wskaznik temperatury silnika(nie mam pomyslu co z tym, wentylator ch

Albo czujnik położenia wału albo czujnik położenia wałka rozrządu. Niech ktoś doprecyzuje.

Te problemy z niedziałającymi wskaźnikami na desce to raczej wina gdzieś po stronie zegarów :roll: albo okablowania.

damtom85 - Wto Maj 13, 2008 15:28

A jak podlacze go pod komputer to wszystko powinno mi pokazac dlaczego niedziala, nawet slyszalem ze mozna zdiagnozowac wskazniki oraz ikony na desce czy sie pala ?? ? to prawda ?? ?
piter34 - Wto Maj 13, 2008 15:37

damtom85 napisał/a:
A jak podlacze go pod komputer to wszystko powinno mi pokazac dlaczego niedziala

Tak

damtom85 napisał/a:
nawet slyszalem ze mozna zdiagnozowac wskazniki oraz ikony na desce czy sie pala ?? ? to prawda ?? ?

Tak, nazywa się to testem OBC.

damtom85 - Wto Maj 13, 2008 16:52

na angielskim ebayu znalazlem cos takiego: Program diagnostyczny . moze ktos powiedziec czy to wastarczy do rovera ?? ? czy potrzeba cos lepszego ?? ?


i takie pytanko jesli naprzyklad czujnik temperatury silnika nie jest uszkodzony, tylko kabel do ktorego jest podlaczony to jak to program wskaze ?? ?

marcin_i_alunia - Wto Maj 13, 2008 22:26

Program może i wystarczy ale potrzebujesz jeszcze urządzenia, które będzie komunikowało się poprzez OBD2. Raczej na allegro nie dostaniesz kabelka usb-obd2.