Zobacz temat - [R25 1,4 16V 2001] Wysoka temperatura silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1,4 16V 2001] Wysoka temperatura silnika

malky - Wto Maj 13, 2008 07:39
Temat postu: [R25 1,4 16V 2001] Wysoka temperatura silnika
Witam Wszystkich bardzo serdecznie na początek. To mój pierwszy post.
Dwa miesiące temu zakupiłem sobie swój pierwszy samochód i został nim Rover 25 1.4 16V rocznik 2001.
W pierwszej kolejności dokonałem wymiany rozrządu, filtrów, oleju. No i niestety zaczęły sie problemy od tego momentu:( Podczas jazdy na wolnych obrotach zgasł silnik, do tego stan płynu chłodzącego zaczął sie obniżać i podniosła się temperatura silnika na dobre 3/4. Oddałem więc samochód do zaufanego mechanika. Stwierdził ze padł termostat, do wymiany jest uszczelka głowicy oraz trzeba było głowicę splanować. Po odebraniu samochodu i przejechaniu jakiś 10 km wczoraj znów po przejechaniu jakiś 3km temperatura zaczęła sie podnosić (na wolnych obrotach dzieje się tak samo) i spadnie na moment po czym znów sie podniesie. Wentylator sie załącza ale temp nie spada i wentylator wyłącza się dobrą minutę po wyłączeniu już silnika. Do tego przy delikatnym, spokojnym ruszaniu lub cofaniu po przerwie np godzinnej silnik gaśnie. Nie wiem co się dzieje. Jestem powoli załamany.
Proszę pomóżcie mi.
Z góry dziękuję za wszelkie rady
Pozdrawiam.

NEOSSS - Wto Maj 13, 2008 08:28

A odpowietrzyliście układ chłodzenia? Sprawdź stan płynu w zbiorniczku...
Miller - Wto Maj 13, 2008 11:57

Witam serdecznie
Wczoraj chyba przegrzałem swojego R75, nie sprawdzałem długo płynu w chłodnicy i skoczyła mi nagle temperatura po sprawdzeniu oleju okazało się, że wygląda jak mleko, kumpel powiedział mi że poszła uszczelka pod głowicą i musze wyremontować prawie cały silnik. Moje pytanko brzmi czy ktoś się orientuje co dokładnie powinno być zrobione i wymienione żeby mechanik mnie nie naciągną i jaki czeka mnie przybliżony koszt.
Pozdrowionka dla Wszystkich i do zobaczenia na zlocie (mam nadzieje że zdążę naprawić moje maleństwo)
:/ :?:

piter34 - Wto Maj 13, 2008 13:21

Miller napisał/a:
Moje pytanko brzmi czy ktoś się orientuje co dokładnie powinno być zrobione i wymienione żeby mechanik mnie nie naciągną i jaki czeka mnie przybliżony koszt.

www.roverki.pl -> techniczny FAQ
Tam pod hasłem HGF masz wszystko opisane...

malky - Sro Maj 14, 2008 07:49
Temat postu: Wysoka temperatura silnika c.d.
Witam ponownie.
Po powrocie z pracy do domu okazało sie, że w zbiorniku na domiar złego znów nie ma płynu do chłodnicy. Odwiedziłem więc mojego mechanika i rozpoczęliśmy oględziny. Układ był odpowietrzony. Rurka od termostatu na początku zimna jednak po chwili (zwiększania obrotów)zaczęła robić się ciepła. Dolał wiec więcej płynu do zbiorniczka i podnieśliśmy samochód do góry. Okazało się, że ciekło z pompki wodnej. Dziś będzie wymieniona i zobaczymy jak samochód będzie sie sprawował.
Dziękuję za dotychczasowe rady.
Pozdrawiam

piter34 - Sro Maj 14, 2008 10:38

malky napisał/a:
Okazało się, że ciekło z pompki wodnej. Dziś będzie wymieniona

Wymień przy okazji rozrząd, jeżeli dawno nie był zmieniany.