Zobacz temat - SOLVED [214Si] wskazowka predkosciomierza nie dziala !!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [214Si] wskazowka predkosciomierza nie dziala !!

pcharles - Sro Maj 14, 2008 20:29
Temat postu: SOLVED [214Si] wskazowka predkosciomierza nie dziala !!
Witam
W moim roverku 214 Si nagle zaczela skakac wskazowka predkosciomierza podczas jazdy to w gore to w dol nie wiadomo ile sie jedzie a i strasznie meczace to jest. Jelsi ktos mial podobny problem i objawy i wie jak sobie z tym poradzic gdzie szukac ewentualnej usterki i co moze byc tego powodem to z gory wielkie dzieki za wszelkie informacje (nie wiem moze schemat elektryczny) Pozdrawiam Piotrek

michalswiatek - Sro Maj 14, 2008 20:56

Moze poluzowala sie tam gdzie jest wkrecona do skrzyni biegow, sprobuj dokrecic.
pcharles - Sro Maj 14, 2008 21:03

Tylko ze tam nie ma linki predkosciomierza to wszystko jest sterowane elektronicznie wykrecilem caly licznik i od strony licznika wszystkie polacznia i kostki wydaja sie OK
Kozik - Sro Maj 14, 2008 21:23

Impulsator sprawdź (tak chyba to się nazywa) przy skrzyni biegów, podobny temat: http://forum.roverki.eu/v...Adko%B6ciomierz

Temat wielokrotnie poruszany, poszukaj na forum, ten akurat był ostatni :D

http://forum.roverki.eu/v...ight=impulsator

Tutaj też coś jest

pcharles - Sro Maj 14, 2008 21:50

Powiedzcie mi tylko gdzie ten impulsator dokladnie sie znajduje moze jakies fotki to sprobuje sam go jakos zlokalizowac i moze rzeczywiscie jakis brak polaczena na przewodach doprowadzajacych przy tym impulsatorze na kostce. jak i gdize dokladnie go znajde?? Dzieki Pozdrawiam Piotrek
michalswiatek - Sro Maj 14, 2008 22:50

pcharles napisał/a:
Tylko ze tam nie ma linki
no to sie nie popisalem, na swoja obrone dodam tylko, ze u mnie jest i podobne objawy usunalem dokrecajac ja :mrgreen:
Lechos - Czw Maj 15, 2008 07:53

impulsator znajduje sie przy wejsciu prawej polosi do skrzynia na gorze
pcharles - Czw Maj 15, 2008 21:10

Zrobione, okazalo sie ze przetarl sie jeden z przewodow wychodzacych z impulsatora ocieral sie o poloske i jak dotykal to sie masowala i licznik szalal, dobrze ze tylko to nie cos wiecej zero kosztow wlasny wklad racy i po problemie. Dzieki wszystkim za rady pomoc i sugestie. Pozdrawiam Piotrek