Zobacz temat - [R420] Nie działa klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Nie działa klimatyzacja

misiek1902 - Czw Maj 15, 2008 20:41
Temat postu: [R420] Nie działa klimatyzacja
Witam dzis pojechałem napełnić klimatyzacje.Okazało sie ze miałem jeszcze troche freonu w instalacji...po czym przeszedł do procesu- FAZA PROZNI,FAZA WTRYSKU UV,FAZA NAPEŁNIENIA (g.640 ref.)instalacja okazała sie sprawna,nie miała zadnych dziur.Po czym kazał właczyć klimatyzacje ...nio i....... NIE DZIAŁA....temperatura wew. była taka sama jak zew.
Po wcisnieciu guzika A/C obroty silnika nie spadły....sprezarka od klimatyzacji kreci sie ale....KLIMATYZACJA NIE DZIAŁA....Mechanik zrobil dizgnostyke A/C po czym wyswietliło mu Ciśnienie HP 7,6bar ,cisnienie LP 6,3bar....oraz INFILTRACJA GORACEJ WODY LUB POWIETRZA NA PAROWNIKU.........Czy wie ktoś co moze być powodem ze nie działa klimatyzacja???

Brt - Czw Maj 15, 2008 22:20

obroty silnika powinny najpierw się podnieść a póxniej powinna się załaczyc spreżarka (takie dość głośne klik + chwilowe obniżenie obrotów silnika). Jeśli w ogóle po właczeniu guzika obroty nie wzrosły, to może presostat nie działa prawidłowo ?? Zacznij od sprawdzenia bezpieczników zarówno pod maską jak i wewnatrz auta. Ja sobie po prostu wydrukowałem schemat z RAVE i na tej podstawie analizowałem układ elektryczny klimy i szukałem możliwych przyczyn. Często uszkodzeniu ulega przewód od czujnika temp oleju (nad filtrem oleju z przewodami wystającymi w kierunku prawego koła). Warto tez sprawdzić czy dostaje sprężarka napięcie (mozna podać na krótko !! !! np. z aku, zeby sprawdzić czy sama sprężarka działa prawidłowo)
piter34 - Pią Maj 16, 2008 10:16

misiek1902 napisał/a:
(g.640 ref.)

Ilość czynnika jest OK, ale wartości ciśnień zupełnie nie takie jak trzeba :roll: (kliknij fotkę)

[ Dodano: Pią Maj 16, 2008 10:20 ]
misiek1902 napisał/a:
Czy wie ktoś co moze być powodem ze nie działa klimatyzacja???

Wcześniej działała?

misiek1902 - Pią Maj 16, 2008 17:31

tego nie wiem czy działała bo kupiłem autko w pażdzierniku i zimno było wiec nei sprawdzałem powiem szczerze....

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 14:40 ]
KLIMATYZACJA DZIAŁA!!! okazało sie ze był przerwany kabel od czujnika oleju przy sprezarce...DZIEKI WIELKIE ZA PORADY!!!