Zobacz temat - CARPOWER HPB-602 + HELIX dark blue DB 62.1 + Sony CDX-GT200S
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - CARPOWER HPB-602 + HELIX dark blue DB 62.1 + Sony CDX-GT200S

lineumaciel - Pią Maj 16, 2008 12:58
Temat postu: CARPOWER HPB-602 + HELIX dark blue DB 62.1 + Sony CDX-GT200S
Witam!

Przymierzam się do wymiany głośników na HELIX dark blue DB 62.1 i do tego kupić wzmacniacz Carpower HPB-602.

Na temat głośników i wzmacniacza oczytałem się pozytywnych komentarzy i opinii. I jestem zdecydowany na zakup takiego zestawu.

Póki co w samochodzie jest Sony CDX-GT200S do którego wymiany się przymierzam.


Moje pytanie raczej będzie dotyczyło czy wzmacniacz nadaje się do tych głośników.

Nie jestem fanem umpa umpa i bardziej mi zależy na czystości i jakości dźwięku nisz poziomie decybeli.

Co do radyjka wiem że żadna to rewelacja ale jak mówiłem będę wymieniał bo nie pociągnie na tej konfiguracji

Teraz przy okazji wygłuszania drzwi chciałbym za jednym zamachem zamontować głośniki
i instalacje pod wzmacniacz.

michone - Pią Maj 16, 2008 13:33

niestety nie polecam Ci tego wzmacniacza do przedniego zestawu. Wzmak ten jest b.dobry jednak najlepiej sprawuje się w napędzaniu suba. Znam ten wzmacniacz bo był on hitem jakiś rok temu :) .

Do napędzenia helixów polecam ci alpine mrv t-300 lub 303. 2x50rms idealnie pasuje do tych glosniczkow, do tego bardzo naturalne brzmienie.

lineumaciel - Pią Maj 16, 2008 13:50

michone napisał/a:
niestety nie polecam Ci tego wzmacniacza do przedniego zestawu. Wzmak ten jest b.dobry jednak najlepiej sprawuje się w napędzaniu suba. Znam ten wzmacniacz bo był on hitem jakiś rok temu :) .

Do napędzenia helixów polecam ci alpine mrv t-300 lub 303. 2x50rms idealnie pasuje do tych glosniczkow, do tego bardzo naturalne brzmienie.



Tylko tych alpine mrv t-300 to nie można dostać...., jedna sztuka na allegro.

Coś innego polecasz?

zouza - Pią Maj 16, 2008 13:53

pykalodaniel, na allegro pojawia się ich sporo, bo trochę je śledzę ;) poczekasz parę dni pewnie będzie więcej.
lineumaciel - Pią Maj 16, 2008 13:59

zouza napisał/a:
pykalodaniel, na allegro pojawia się ich sporo, bo trochę je śledzę ;) poczekasz parę dni pewnie będzie więcej.


właśnie licytuje jedną sztukę. zobaczymy co wyjdzie.

No nic dumam dalej jakie radio. Ciągle zastanawiam się nad Sony CDX-GT620U

zouza - Pią Maj 16, 2008 14:07

pykalodaniel napisał/a:
zouza napisał/a:
pykalodaniel, na allegro pojawia się ich sporo, bo trochę je śledzę ;) poczekasz parę dni pewnie będzie więcej.


właśnie licytuje jedną sztukę. zobaczymy co wyjdzie.

No nic dumam dalej jakie radio. Ciągle zastanawiam się nad Sony CDX-GT620U


Nawet wiem którą ;) W takim razie nie będę robiła ci konkurencji hyhy
Hmm ja bym radia Sony nie kupowala, ale to moja prywatna opinia, a nie jestem znawcą CA ;)

michone - Pią Maj 16, 2008 14:08

sony... a fuuu :P to juz lepiej jakiegos pioneera np 7900 a podobny design a napewno lepiej gra... Moze alpine? ile masz kaski na radio??
zouza - Pią Maj 16, 2008 14:09

michone napisał/a:
sony... a fuuu :P to juz lepiej jakiegos pioneera np 7900 a podobny design a napewno lepiej gra... Moze alpine? ile masz kaski na radio??


Pionka 7900 mam osobiście i jestem bardzo bardzo zadowolona, a myślę, że nie korzystam nawet z połowy funkcji ;) Poza tym USB fajna sprawa.

lineumaciel - Pią Maj 16, 2008 14:09

zouza napisał/a:
Nawet wiem którą ;) W takim razie nie będę robiła ci konkurencji hyhy



hahahah tak się domyślałem. Słuchaj jak Ci pilnie potrzebna to mogę dać sobie spokój nie mam ciśnienia żeby akurat to teraz kupić.

zouza - Pią Maj 16, 2008 14:11

pykalodaniel napisał/a:
zouza napisał/a:
Nawet wiem którą ;) W takim razie nie będę robiła ci konkurencji hyhy



hahahah tak się domyślałem. Słuchaj jak Ci pilnie potrzebna to mogę dać sobie spokój nie mam ciśnienia żeby akurat to teraz kupić.


Mną sie nie przejmuj, jestem bez kasy i musiałabym pożyczać, tylko, że na razie cena atrakcyjna, obserwuje do ilu wylicytują ;)

lineumaciel - Pią Maj 16, 2008 14:12

no ja dałem swojego maxa 100zl zobaczę jak to dalej pójdzie. Ale myślę że końcowa cena będzie kolo 150zl

[ Dodano: Sob Maj 17, 2008 15:03 ]
michone napisał/a:
sony... a fuuu :P to juz lepiej jakiegos pioneera np 7900 a podobny design a napewno lepiej gra... Moze alpine? ile masz kaski na radio??


500-600zl

pawel69k - Nie Lip 20, 2008 17:16

Ze wzmaków polecam RockFord-a modele z oznaczeniami typu 600a4, 800a4, 800a2, itp. Widze że teraz na allegro żadnego takiego nie ma, ale z miesiąc temu widziałem nawet 800a4 w dobrej cenie.

Ja mam 600a4 i wzmak ma takiego kopa ze szok :-) żaden carpower w tej cenie nie miałby tyle mocy i takiej czystości jak ten.

Wzmaki można śmiało kupować używane, tak tak na prawdę nie ma sie za bardzo co popsuć ;-)

michone - Nie Lip 20, 2008 17:23

pawel69k napisał/a:
Ze wzmaków polecam RockFord-a modele z oznaczeniami typu 600a4, 800a4, 800a2, itp. Widze że teraz na allegro żadnego takiego nie ma, ale z miesiąc temu widziałem nawet 800a4 w dobrej cenie.

Ja mam 600a4 i wzmak ma takiego kopa ze szok :-) żaden carpower w tej cenie nie miałby tyle mocy i takiej czystości jak ten.

Wzmaki można śmiało kupować używane, tak tak na prawdę nie ma sie za bardzo co popsuć ;-)


co fakt to fakt :P np do zasilenia przodu wystarczy rf o mocy 35rms. Te wzmaki maja tzw"powera" ale maja jeden minus nie nadaja sie do kazdego rodzaju muzyki :/ najlepiej sprawdzaja sie wczarnych rytmach i techno ale do muzyki klasycznej sa totalnie beznadziejne...

pawel69k - Nie Lip 20, 2008 18:27

Do muzyki klasycznej i jazzu to raczej z tej półki cenowej nic sie nie nadaje ,więc nie ma o czym pisać ;-)
michone - Nie Lip 20, 2008 19:22

pawel69k napisał/a:
Do muzyki klasycznej i jazzu to raczej z tej półki cenowej nic sie nie nadaje ,więc nie ma o czym pisać ;-)

- stare alpinki np 3545, 3552 albo nawet mrv-t30x
- ama stereo mkII
- stare audisony
- Harman Kardon CA140Q

wszystko mozna trafic za mniej niz 300zl na allegro