Zobacz temat - [R25 2002r 1.4 Benzyna+LPG] Problem z odpalaniem rano
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2002r 1.4 Benzyna+LPG] Problem z odpalaniem rano

lucekvip - Pią Maj 16, 2008 13:11
Temat postu: [R25 2002r 1.4 Benzyna+LPG] Problem z odpalaniem rano
Witam,
Mam problem z odpaleniem mojego R25 rano, mogę kręcić rozrusznikiem i nic po czym około południa przekręcam kluczyk i zapalam za pierwszym lub drugim razem, mogę jeździć cały dzień odpalać, gasić po czym kolejnego dnia rano nie odpala i tak codziennie. Byłem już z nim w stacji kontroli (zakładali mi tam również LPG) sprawdzili co mogli, początkowo pompa paliwa nie podawała benzyny wymienili w dzień odpalił ale rano już nie, podłączali do komputera i niebardzo wiedzą co jest. Czy może ktoś mi pomóc?

Pozdrawiam

piter34 - Pią Maj 16, 2008 14:37

lucekvip napisał/a:
mogę kręcić rozrusznikiem i nic

Tzn. rano w ogóle nie odpali i musisz czekać do około południa?

Kozik - Pią Maj 16, 2008 14:40

piter34 napisał/a:
Tzn. rano w ogóle nie odpali i musisz czekać do około południa?


Może ma ukryty wyłącznik czasowy na zapłonie :mrgreen: :razz:

Korczus - Pią Maj 16, 2008 15:11

Z tego by wynikało że jakiś wpływ na to ma temperatura, skoro rano gdy jest chłodno nie odpala, a w południe gdy już ciepło autko nagrzane, to tak :)
Kozik - Pią Maj 16, 2008 15:43

Korczus napisał/a:
Z tego by wynikało że jakiś wpływ na to ma temperatura

Albo wilgotność

Ciufa - Pią Maj 16, 2008 16:18

lucekvip napisał/a:
początkowo pompa paliwa nie podawała benzyny wymienili

wymienili pompe paliwa tak? i po wymianie pompa rano znowu nie podawała paliwa? może cos jest nie tak z przekażnikami
zakładam ze prubujesz odpalić na benzynie nie na gazie

morris - Pią Maj 16, 2008 22:29

Akumulator oczywiście sprawdzony?
Ciufa - Sob Maj 17, 2008 08:17

morris napisał/a:
Akumulator oczywiście sprawdzony?

co ma w nim sprawdzić ? przeciez rozrusznik kręci tylko nie umi odpalić

morris - Sob Maj 17, 2008 18:57

Jeżeli kręci z prawidłową mocą to pewnie nic. Ja miałem podobną sytuację (rano odpalał za 3-4 razem, a nawet po 8-10 godzinach postoju pod pracą zapalał od pierwszego) okazało się, ze to akumulator zdychał.
Ciufa - Nie Maj 18, 2008 08:12

morris, ok
lucekvip, odpowiedz na zadane pytania :)

lucekvip - Nie Maj 18, 2008 20:28

Przepraszam ale nie miałem dostępu do internetu przez kilka dni.
Pompa była wymieniona ponieważ nie podawała paliwa w ogóle niezależnie od pory dnia, przynajmniej taką otrzymałem informację.
Odpalam zawsze na bęzynie mam instalację sekwencyjną inaczej nie mogę odpalać. Byćmoże jest to sprawa wilgotności chociaż dzisiaj od rana padało i o godz. 10:00 odpalił po kilku próbach, zupełnie nie wiem o co chodzi. Umówiłem się na wtorek 20.05 w serwisie z listy na roverki.pl w Nowym Mieście nad Wartą ponieważ mieszkam niedaleko zobaczymy czy coś uda się wymyślić.

[ Dodano: Nie Maj 18, 2008 20:32 ]
Zapomniałem o akumulatorze był wymieniany jakieś 4 m-ce temu, z wydruku po badaniu wynikało że podaje prąd 13,6V nie wiem czy to prawidło.

Kozik - Nie Maj 18, 2008 23:09

lucekvip napisał/a:
z wydruku po badaniu wynikało że podaje prąd 13,6V nie wiem czy to prawidło.


Nie prąd a napięcie, a jest to napięcie prawidłowe :)

Ciufa - Pon Maj 19, 2008 08:36

lucekvip napisał/a:
rano, mogę kręcić rozrusznikiem i nic po czym około południa przekręcam kluczyk i zapalam za pierwszym lub drugim razem, mogę jeździć cały dzień



lucekvip napisał/a:
Pompa była wymieniona ponieważ nie podawała paliwa w ogóle niezależnie od pory dnia, przynajmniej taką otrzymałem informację.


powiedz mi jakim cudem jezdziles skoro pompa paliwa nie podawała benzyny?
ponawiam pytanie: po wymianie pompy paliwa podaje rano benzyne?