Zobacz temat - [R 214SI 16V '98] Wymiana kierownicy- podobnie jak w R75?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 214SI 16V '98] Wymiana kierownicy- podobnie jak w R75?

donell - Sob Maj 17, 2008 21:26
Temat postu: [R 214SI 16V '98] Wymiana kierownicy- podobnie jak w R75?
Witam
Moja kierownica przeszła już przez ręce co najmniej 8 właścicieli, bardzo zniszczona.
Zdecydowałem sie poszukać na eBayu, znalazłem identyczna w bardzo dobrym stanie, oczywiście razem z poduszka. Teraz sztuka wymienić ja bez uszkodzenia poduszki. Jakie klucze będę potrzebował i jak sie do tego zabrać, czy poradnik do R75 może być pomocny, czy tez z innej beczki?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pzdr
Robert

7Tomi - Nie Maj 18, 2008 15:05

W R200 zdecydowanie łatwiej. Dla bezpieczeństwa odepnij akumulator. Odczekaj chwilkę. Następnie klucz typu torx (gwiazdka) (rozmiaru nie pamiętam) i odkręcasz poduszkę - od tyłu kierownicy 2 śrubki. Wyciągasz poduszkę odpinasz od żółtego kabelka i teraz kluczem nasadowym 19mm odkręcasz kierownicę. Odpinasz kabelki i wyciągasz - nic prostszego.

Gdyby coś było niejasne zajrzyj tutaj : http://www.roverki.pl/article.php?sid=454

Yog-Sothoth - Pon Maj 19, 2008 16:39

Dobrze wiedziec bo sam tez bede chcial odkrecic kierownice zeby ja skorygowac (lekko skrecona w lewo), tak przy okazji czy to nie swiadczy o jakiejs usterce w zawieszeniu?
Paul - Pon Maj 19, 2008 22:00

Yog-Sothoth napisał/a:
bede chcial odkrecic kierownice zeby ja skorygowac (lekko skrecona w lewo)
Jeżeli jest delikatnie skręcona, to przestawienie kierownicy nic nie da - będzie skręcona o trochę mniej w drugą stronę ;p

Yog-Sothoth napisał/a:
czy to nie swiadczy o jakiejs usterce w zawieszeniu?

Raczej o przesunięciu na drążkach przy ustawianiu zbieżności. Pojedź, tam, gdzie to robili (jeżeli przestawienie kiery nie załatwi sprawy) i niech Ci to poprawią :D

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 22:03 ]
Tomi_114 napisał/a:
Następnie klucz typu torx (gwiazdka) (rozmiaru nie pamiętam)

rozmiar 25 albo 30, też dokładnie nie pamiętam :oops:
Tomi_114 napisał/a:
kluczem nasadowym 19mm odkręcasz kierownicę

Podpowiedź - Roverkowy klucz do kół daje radę :D