Zobacz temat - [R214] Włączający się wentylator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Włączający się wentylator

strala1 - Nie Maj 18, 2008 20:57
Temat postu: [R214] Włączający się wentylator
Drodzy klubowicze, mam do was pytanie. Jestem posiadaczem R214i , zaobserwowalem dziwna rzecz, rano gdy wyciagam swoj samochod z garazu, po okolo 2-3 minutach zalacza sie wentylator ( dmuchawa ) Czy to normalne? Wentylator ten z tego co wiem ma za zadanie schlodzenie silnika, aby sie nie przegrzal, ale po takim krotkim czasie silnik nie osiaga optymalnej temp. Czy cos jest nie tak?
secio - Nie Maj 18, 2008 21:33
Temat postu: Re: [Rover 214i 1.4 75 KM 97] i Włączający sie wentylator
strala1 napisał/a:
Drodzy klubowicze, mam do was pytanie. Jestem posiadaczem R214i , zaobserwowalem dziwna rzecz, rano gdy wyciagam swoj samochod z garazu, po okolo 2-3 minutach zalacza sie wentylator ( dmuchawa ) Czy to normalne? Wentylator ten z tego co wiem ma za zadanie schlodzenie silnika, aby sie nie przegrzal, ale po takim krotkim czasie silnik nie osiaga optymalnej temp. Czy cos jest nie tak?

Wentylator się włącza awaryjnie przy uszkodzonym czujniku temperatury. Sprawdź, może czujnik się słabo trzyma, kable są przetarte etc. i po nagrzaniu robi się przerwa.
Mariusz

strala1 - Nie Maj 18, 2008 21:36

Czujnik uszkodzony? Hmm... wydaje mi sie ze wszystko z nim ok, samochod szybko osiaga swoja temperature nigdy nie przekracza polowy skali...
secio - Nie Maj 18, 2008 22:06

strala1 napisał/a:
Czujnik uszkodzony? Hmm... wydaje mi sie ze wszystko z nim ok, samochod szybko osiaga swoja temperature nigdy nie przekracza polowy skali...


Konkretnie chodziło mi o wtyczke do czujnika, a nie konretnie sam czujnik. Wskaźnik może pokazywać cały czas OK, bo (przynajmniej w 16V) są dwa czujniki. Jeden odpowiedzialny za wskazanie na desce (czarny) a drugi podający sygnał do komputera odpowiedzialny m.in. za włączenie wentylatora (brązowa wtyczka).

Mariusz

strala1 - Pon Maj 19, 2008 10:30

ok dzieki za pomoc, tylko, ze moj problem polega na tym, ze wentylator wlacza sie po odpaleniu silnika, pochodzi tak z 2-3 minuty i potem nie ma problemu....

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 16:49 ]
Czy zaznaczone miejsce na czerwono to czujnik temperatury płynu?? Jesli tak jaki to model, gdzie moge go kupic?

piter34 - Pon Maj 19, 2008 17:11

strala1 napisał/a:
Czy zaznaczone miejsce na czerwono to czujnik temperatury płynu??

Tak.

strala1 napisał/a:
Jesli tak jaki to model, gdzie moge go kupic?

www.tomateam.pl

strala1 napisał/a:
po okolo 2-3 minutach zalacza sie wentylator ( dmuchawa ) Czy to normalne?

Nie.
Albo masz mało płynu chłodniczego albo czujnik szwankuje.

strala1 - Pon Maj 19, 2008 17:13

Ok bardzo dziekuje za pomoc :) Znalazlem czujnik na stronie Intercaru koszt około 48 zł /Jak wymienic to cudo?? Zrobie to sam, czy lepiej jechac do mechanika? Orientuje sie ktos albo wymienial?

[ Dodano: Pon Sie 11, 2008 09:42 ]
wymieniłem czujnik. Problem włączającej się dmuchawy zniknał. Wymiana jest banalnie prosta. Wystarczy wykręcić stary.

Lisus - Sob Mar 27, 2010 14:36

strala1 napisał/a:
Wystarczy wykręcić stary.


Nie moogę tego badziewia wykrecić siedzi mocno, a czubek jest plastikowy i nie chce przekrecić, ma ktos jakis sposób??